منو
سبد خرید

داستان های کوتاه کافکا

داستان های کوتاه کافکا
-20 %
داستان های کوتاه کافکا
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151048 - 79/5
  • وزن: 0.90kg
1,400,000 ریال
1,750,000 ریال

داستان های کوتاه کافکا

نویسنده: فرانتس کافکا
مترجم: علی اصغر حداد
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 652
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 8

 

مروری بر کتاب

برخی از آثار گردآمده در این مجموعه را نمی‌توان داستان نامید. اصولا کاربرد مفاهیمی همچون داستان و یا قصه در مورد بخش اعظمی از نوشته‌های کوتاه کافکا چندان خالی از اشکال نیست زیرا این آثار اشکال ادبی دیگری همچون حکایت و تمثیل را هم در بر می‌گیرد...داستان‌های به جا مانده از کافکا آن بخش از آثار او را در بر می‌گیرد که ماکس برود از میان دست نوشته‌های دوست فقید خود گردآوری کرد و به مرور به چاپ رساند. برخی از این آثار کامل‌اند و برخی حال‌هوایی طرح‌گونه دارند و برخی ناتما‌م‌اند.

گردآوری مجموعه ی « داستان های کوتاه» کافکا در یک جلد نیازمند توضیح مختصری است :
منظور از «داستان های کوتاه» مجموعه آثاری است که در زمان حیات نویسنده و نیز پس از مرگ او به این نام خوانده شدند. 
البته برخی از آثار گردآمده در این مجموعه را نمی توان «داستان» نامید. اصولاً کاربرد مفاهیم همچون « داستان» یا «قصه» در مورد بخش اعظمی از نوشته های کوتاه کافکا چندان خالی از اشکال نیست، زیرا این آثار اشکال ادبی دیگری همچون حکایت و تمثیل را هم در بر می گیرد.

هرچند تمامی آثار وارد شده در این کتاب را نمی توان به طور کلی داستان و یا قصه نامید زیرا برخی از آن ها حکایت و یا تمثیل هستند و  تنها بخشی از آنچه فراهم آمده به طور صحیح در جایگاه داستان و یا قصه قرار دارد با این وجود برگزیدن نام آثار منثور نیز خالی از اشکال نیست چون همه نوشته های کافکا را در این گردآوری نمی توان مشاهده کرد. همه آنچه را کافکا از خود به جای گذاشته، می توان شاهکار ادبی نامید که به راستی از برجسته ترین آثار قرن بیستم میلادی می باشد.

پدربزرگ من عادت داشت بگوید: «زندگی چه کوتاه است. اکنون عمر رفته در خاطر من چنان کوتاه می نماید که برای مثال مشکل می توانم بپذیرم چه گونه یک جوان می تواند تصمیم بگیرد با اسب عازم دهکده ی مجاور شود، بی آن که در نظر آورد که –صرف نظر از اتفاقات ناگوار- حتی طول یک زندگی عادی و خوب و خوش هم برای چنین سفری ابدا کافی نیست.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات