كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
داستان زندگی و پژوهش های استیون هاوکینگ

داستان زندگی و پژوهش های استیون هاوکینگ

نویسنده: کیتی فرگوسن
مترجم: رضا خزانه
ناشر: فاطمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 182
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 ~ 1380 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب

جستجو برای یافتن نظریه همه چیز

فرگوسن نویسنده این کتاب، پس از ساعت‌ها مصاحبه با هاوکینگ و تلاش برای کشف زوایای زندگی و اندیشه‌های علمی او، این کتاب را برای اولین بار در سال 1992 منتشر کرد.

استیون هاوکینگ یکی از بزرگترین دانشمندان معاصر در زمینه کیهان‌شناسی که است که پژوهش‌های خود را با تکیه بر نظریه نسبیت عمومی اینشتین و مکانیک کوانتومی در زمینه چگونگی آغاز جهان، سیاهچاله‌ها و جهان‌های نوزاد ارایه کرده است . فرضیه جهان بدون مرز و نظریه گسیل تابش از سیاهچاله‌ها از نوآوری‌های اصلی اوست.

شاید چهره استیون هاوکینگ را در حالی‌که روی صندلی چرخدارش نشسته، سرش را به‌بالای صندلی تکیه داده‌ و لبخندی بر لب دارد، در تلویزیون و رسانه‌ها دیده و درباره شرایط زندگی خصوصی او مطالبی شنیده باشید. او ضمن مبارزه دائمی با بیماری درمان‌ناپذیرش، همواره در تلاش برای دستیابی به پاسخ این سؤال اصلی کیهان‌شناسی است که: این جهان از کجا آمده است و به‌کجا می‌رود؟ زندگی او، تلاشی مستمر در راه کشف حقایق این جهان است. او به دنبال نظریه همه چیز است: نظریه جامعی که بتواند قوانین حاکم بر این جهان را، در یک سری معادلات و قواعد خلاصه کند...

فهرست

بزرگترین تلاش در زمینه علم
هدف ما چیزی کمتر از آن نیست که توجیه کاملی از جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، بیابیم
نباید هرچه را که می خوانیم، باورکنیم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

داستان زندگی و پژوهش های استیون هاوکینگ

  • ناشر: فاطمی
  • کد کتاب: 110908 - 17/4
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 200,000ریال

برچسب ها: کیتی فرگوسن, رضا خزانه, علمی عمومی, فیزیک کوانتوم, استیون هاوکینگ, داستان زندگی و پژوهش های استیون هاوکینگ