داستان بشر

داستان بشر
نویسنده: هندریک ویلم وان لون
مترجم: سیدمحمدعلی جمالزاده
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 543
اندازه کتاب: وزیری جلد سخت - سال انتشار: 1334 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 99927

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : خوب

 

مروری بر کتاب 
عطف جلد کتاب پارگی دارد

به داستان خلقت بشر از زوایای دیگر می پردازد

 

چنانکه خواننده پس از مطالعه این کتاب متوجه خواهد شد وی یکی از نویسندگانی است که مسائل مهم تاریخی را با زبان ساده و بی تکلف ولی بسیار موثر و جاذب تاثیر و جذبه ای که غالبا موجد تلاطم های روحی میشود بیان می نماید. در حقیقت میتوان گفت که وی مستقیما وارد وقایع تاریخی که غالیا خشک و خسته کننده است نگردیده بلکه همیشه خواسته است خلاصه و چکیده مسائل مزبور را ذکر نموده و در ضمن اشاره سریع به آنها نتیجه ای به دست آورد و احیانا علل و محرک های حقیقی آنها را یا اقلا عللی که به نظر حقیقی مینماید روشن سازد.

یونانیان در آغاز تاریخ خود شعرهایی را که به افتخار نیاکان دلیرشان، که قوم پلاژ را از خاک هلاد بیرون کرده و سلطنت مقتدر تراوا را درهم شکسته بودند، جمع آوری کردند. این شعرها را که به منزله قصیده های خودمان بود در جاهای عمومی می خواندند و مردم برای شنیدن آنها دور هم جمع می شدند.

ولی باید دانست که تیاتر که امروز یکی از حوایج ما گردیده و از بهترین تفریحات ما به شمار می آید از این شعر خواندن ها ریشه و سرچشمه نگرفته است. در این کتاب با زبانی ساده و الفاظ مناسب تمام وقایع حیات اولاد آدم از قبیل جنگ های چنگیزخان و ژاپن عهد تویو و کارهای پطر کبیر و کیفیات ظهور و پیشرفت روسیه شوروی، ارتقاء کلیسا، حضرت محمد (ص)، جنگ های صلیبی، حکومت های مستقل در قرون وسطی، عصر تجلیات و.... به تصویر کشیده شده است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

داستان بشر

  • ناشر: ابن سینا
  • کد کتاب: 99927 - 85/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هندریک ویلم وان لون, سیدمحمدعلی جمالزاده, تاریخ تمدن, تاریخ ادیان, مسیحیت