منو
سبد خرید

داستانهای یوکناپاتافا

داستانهای یوکناپاتافا
درحال حاضر موجود نمی باشد
داستانهای یوکناپاتافا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 126352 - 111/6
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 65
0 ریال

داستان های یوکناپاتافا

نويسنده: ویلیام فاکنر
مترجم: علی بهروزی
ناشر: نيلوفر
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 228
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

مجموعه 5 داستان كوتاه

ناحیهٔ یاکناپاتافا، منطقه‌ای است خیالی که توسط نویسنده آمریکایی، ویلیام فاکنر ساخته و پرداخته شده است. اغلب داستان‌های فاکنر در این منطقه خیالی جریان می‌یابد. فاکنر از شهرستان لافایت در ایالت می‌سی‌سی‌پی برای تجسم این منطقه خیالی الهام گرفته است.

فاکنر اغلب یاکناپاتافا را «ولایت ساختگی من» می‌خواند. از سومین رمان فاکنر به نام سارتوریس به بعد، به استثنای سه اثر(دو دکل، نخل‌های وحشی، حکایت)، همواره اتفاقات رمان‌های فاکنر در این منطقه خیالی جریان داشته است.فاکنر نقشه‌ای از منطقه خیالی یاکناپاتافا در انتهای کتاب ابشالوم، ابشالوم! درج کرده است.

محققین معاصر محل وقوع سایر داستان‌های فاکنر را نیز در این نقشه مشخص کرده‌اند.کلمه یاکناپاتافا از دو کلمه یاکنا و پاتافا ساخته شده که ریشه در زبان بومیان می‌سی‌سی‌پی دارد و به معنای «زمین منفصل» است.

...اگر مي گريخت ، فقط از يك دسته سايه هاي لاف زن و شرور به دسته اي ديگر مثل خود آن ها گريخته بود ، زيرا در سراسر زميني كه او مي شناخت آنان همه از يك تبار بودند .

فهرست

سپتامبر خشك
آن آفتاب لب بام
كشش مرگبار
واش
برگ هاي سرخ

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات