كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
داستانهای عاشقانه ادبیات فارسی

داستان های عاشقانه ادبیات فارسی

نویسنده: اقبال یغمائی
ناشر: هیرمند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مرحوم اقبال یغمایی نویسنده و مترجم دانشمند معاصر بود . او دانش آموخته دانشسرای سابق بوده وبه امر معلمی اشتغال داشت . وی همچنین دربنیاد فرهنگ ایران نیز فعالیت داشت . یغمایی آثار بسیاری به یادگار گذاشته است .

مهمترین فعالیت های آموزشی اقبال یغمایی ،‌نویسندگی بود . در آن راستا وی مدتی مجله آموزش و پرورش را منتشر کرد . سپس در دوره 25 مجله (سال تحصیلی 31-1330) رسما مدیریت مجله را برعهده گرفت . سالهایی که تصدی این مجله را یغمایی برعهده داشت از جمله ادوار خوب این مجله بود . از آن پس مجله مستقلی به راه انداخت . این مجله که دانش آموز نام داشت مخصوص کودکان و نوجوانان بوده و یکی از بهترین و نخسیتن نشریاتی بود که درایران برای نوجوانان منتشرگردید .او همچنین مجله رایزن را نیز برای کودکان چاپ می کرد .

سایر فعالیتها و برنامه های روزمره : اقبال یغمایی درزمان بازنشستگی به طور غیر رسمی و بنا به دعوت دکتر پرویز خانلری دربنیاد فرهنگ ایران به کار پرداخت و مدتی از ساعات ظهر به بعد دراداره نگارش وزارت فرهنگ وهنر به انجام خدمت متفرقه فرهنگی اشتغال داشت . تا آنکه دراواخر سال 1357 شمسی به کلی خدمات فرهنگی و اداری را رها کرده و درمنزل کارهای تحقیقی خودرا ادامه داد . وی تاروزها پایانی عمر دست ازمطالعه و تحقیق و ترجمه برنداشت .

فهرست

داستان ورقه و گلشاه
شیخ صنعان
مهر و ماه
وامق و عذرا
گل و نوروز
حسن و دل
یوسف و زلیخا
بیژن و منیژه
لیلی و مجنون
خسرو و شیرین

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

داستانهای عاشقانه ادبیات فارسی

  • ناشر: هیرمند
  • کد کتاب: 94383 - 109/8
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: اقبال یغمائی, داستان های فارسی, ادبیات قدیم فارسی, داستان های عاشقانه, ادبیات قدیم ایران, کتاب داستانهای عاشقانه ادبیات فارسی