كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
داستانهای شرقی

داستانهای شرقی

نویسنده: مارگریت یورسنار
مترجم: لیلا ارجمند
ناشر: روشنگران و مطالعات زنان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 131
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مارگریت یورسنار رمان نویس و نمایشنامه نویس و شاعر و محقق در بلژیک به دنیا آمد. نخستین زنی است که پس از تأسیس فرهنگستان فرانسه در 1635 به عضویت این مجمع پذیرفته شد.یورسنار یکی از مهم ترین نویسندگان  قرن بیستم فرانسه است که آثارش آکنده از نوعی زنانگی شاعرانه و انیشه معنوی و  پر احساس است. زبان یورسنار برغم پیچیدگی و سختی  دسترسی به آن، یکی از زیبا ترین نثرهای فرانسه به شمار می آید. در این کتاب کوچک که از مشهورترین کتاب های مارگارت یورسنار است مجموعه ای از داستان های کوتاه یورسنار  که مضمون اصلی آنها  داستان های  نیمه شاعرانه و نیمه معنوی و خیالینی است که در شرق دور می گذرد گرد آورده شده است.  

...وانگ‌فو صورتگر پیر و شاگردش لینگ در جاده‌های قلمرو پادشاهی« هان» پیش می‌رفتند.
آهسته می‌رفتند، زیرا وانگ‌فو شب‌ها به نظاره ستارگان می‌ایستاد و روزها به تماشای سنجاقک‌ها. بار اندکی با خود داشتند. زیرا وانگ‌فو نقش چیزها را دوست می‌داشت و نه خود چیزها را و هیچ چیز جهان به چشم او درخور داشتن نبود مگر قلم‌مو و کوزه روغن جلا و مرکب چین، و نیز نورد ابریشم و کاغذ برنج. تهی‌دست بودند، زیرا وانگ‌فو پرده‌هایش را به یک وعده حریره ارزن می‌داد و سکه‌های پول را به هیچ می‌شمرد.

شاگردش لینگ که زیر بار انبانی از نقش‌های ناتمام خمیده بود به حرمت پشت دوتا می‌کرد، گویی که گنبد آسمان را بر دوش می‌کشید، زیرا این انبان به چشم لینگ پر از کوه‌های برفی و رودهای بهاری و سیمای ماه تابستانی بود....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

داستانهای شرقی

  • 200,000ریال
  • 155,000ریال

برچسب ها: مارگریت یورسنار, لیلا ارجمند, داستان های کوتاه فرانسوی, داستان های فرانسوی, کتاب داستانهای شرقی