کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
داریوش یکم پادشاه پارسها

داریوش یکم پادشاه پارسی

نویسنده: پیتر یولیوس یونگ
مترجم: داود منشی زاده
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 266
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1335 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت ؛ صفحات در حد نو ؛ گوشه پایینی جلد کتاب افتادگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور ؛ به انضمام ۳ نقشه و ۶ پلانش

در سال 550 پیش از مبدا تاریخ، یعنی در همان اوقاتی، که عالم شرق قدیم زیر ضربه های جانانه ی کوروش بزرگ خرد می شد، در خانه ویشتاسپه(گشتاسب) پسر شاهزاده ی ارشامه، از بستگان خاندان سلطنتی هخامنشی، فرزندی متولد شد، که او را داریوش نامیدند.داریوش بدین نحو در حد فاصل دو دوره ی تکامل انسانی پا به عرصه ی زندگی نهاده.در همان موقعی، که ملت و خاندان او مدارج قوت را می پیمودند. این چنین زایچه ای فال نیکی بود برای مردی، که روزی در اوج تکامل ملت خود قرار داشت و با آن نقطه ی اعلای یک تکامل تاریخی را تشکیل می داد. مقدماتی، که توشه ی راه او بودند.

ملت ها قهرمان می خواهند و تجلیل قهرمان ها یعنی تقویت احساسات ملی.
اما تجلیل و تملق دو چیز متفاوت اند و ای کاش هموطنان ما فرق میان آن ها را هر چه زودتر در می یافتند.
در این کتاب شخصیت داریوش بزرگ و معنای آن برای جهان آن روز و امروز تصریح شده و به گفته نیچه به صورت یک «بنای عظیم یادبود تاریخی» درآمده.
نویسنده ی کتاب، که در سال های 1937 و 1938 در کاوش های جنوب ایران کار می کرده، نتیجه ی مطالعات خود را در این رساله جمع نموده است.

فهرست

• فصل یکم: اصل و نصب و دوره ی جوانی
• فصل دوم: در پی قدرت
• فصل سوم: سال های سازندگی
• فصل چهارم: سیاست هلنی
• فصل پنجم: اتمام و انتها
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

داریوش یکم پادشاه پارسها

  • 0ریال

برچسب ها: پیتر یولیوس یونگ, داود منشی زاده, تاریخ شاهنشاهی ایران, هخامنشیان, تاریخ ایران باستان, کتاب داریوش یکم پادشاه پارسها