كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دارالمجانین

دارالمجانین

نویسنده: سیدمحمدعلی جمالزاده
ناشر: معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 282
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 6 

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

تولد من در سال وبائی اخیر بوده که از قرار معلوم ثلث جمعیت ایران را برده مادرم در همان موقع زائیمان وبا گرفته آمدن من همان بود و رفتن او همان. همه گفتند قدم بچه نخس بود و حالا که خودمانیم چندان بی حق هم نبودند.

خوشبختانه پدر مهربانی داشتم که از مستوفیان بنام بود و چون دستش بدهنش می رسید هرطور بود مرا بزرگ کرد و در آموزش و پرورشم کوتاهی ننمود و چون می ترسید که اگر مرا به مدرسه بگذارد با معاشرت اطفال بی پدر و مادر اخلاقم خراب شود دو معلم سرخانه برایم آورد.

جمالزاده در داستان خود کنایه و تعریض بسیاری به «بوف کور» صادق هدایت زده است. داستان در مورد پسرک یتیمی است که در خانه عموی ثروتمند و خسیس‌اش زندگی می‌کند و عاشق دختر او بلقیس می‌شود؛ اما عمو پسر را از خانه می‌راند. در این بین ماجراهایی اتفاق می‌افتد که پسر ترجیح می‌دهد خودش را به دیوانگی بزند تا در دیوانه‌خانه بستری شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دارالمجانین

  • ناشر: معرفت
  • کد کتاب: 47647 - 76/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیدمحمدعلی جمالزاده, داستان های کوتاه فارسی, کتاب های نایاب, کتاب دارالمجانین