دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دائره المعارف مستشرقان

دائره المعارف مستشرقان
-25 %
دائره المعارف مستشرقان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 162207 - 69/4
  • وزن: 1.30kg
2,250,000 ریال
3,000,000 ریال

دایره المعارف مستشرقان

نویسنده: عبدالرحمن بدوی
مترجم: صالح طباطبایی
ناشر: روزنه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 776
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

دایرﺓ‎المعارف مستشرقان‎، ترجمۀ کتاب موسوﻋﺔ‎‎المستشرقین یکی از تألیفات دکتر عبدالرحمن بدوی‎، نویسندۀ معاصر عرب است  که طی آن احوال و آثار 200 تن از خاورشناسان بازگو شده است . این کتاب در میان آثاری که به نگارش درآمده اند از جهاتی ممتاز است؛ نخست آنکه مولف کتاب، از یک سو، به علت تسلط کافی به چند زبان اروپایی و از سوی دیگر، به علت امکان دسترسی به منابع دست اول، توانسته اطلاعات جامع تری را در اختیار خوانندگان قرار دهد.

دوم آنکه ، آشنایی و رابطه ی نزدیک و گاه دوستانه ی مولف با برخی از خاورشناسان بنام معاصر موجب شده تا مطالب تازه ای در کتاب به رشته ی تحریر درآید. سوم آنکه، برخلاف بسیاری از نمونه های مشابه فقط به شرح احوال و ذکر آثار خاورشناسان بسنده نشده و در مواردی، بررسی های نسبتا جامعی درباره ی برخی از آثار خارشناسان آورده شده.

این کتاب به ترتیب حروف الفبای فارسی نام خانوادگی خاورشناس تدوین شده که ذیل هر عنوان این اطلاعات آمده است : نام و نام‌خانوادگی، تصویر، سال تولد و مرگ، ملیت، آثار، کشفیات و اطلاعاتی از این دست .در صفحات پایانی، شرح مختصری ازانجمن‌های آسیایی، نخستین چاپخانه‌های عربی در اروپا و فهرست نام و کتب به طبع رسیده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات