کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
خون دیگران

خون دیگران

نویسنده: سیمون دوبوار
مترجم: مهوش بهنام
ناشر: کتاب پرواز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

 دوبووار، این رمان اگزیستنسیال جذاب را با نقل قولی از نویسنده و اندیشمند بزرگ روس، فئودور داستایفسکی آغاز می کند: «همه ی ما در قبال همه چیز و همه کس مسئولیم.» این جمله را می توان جوهره ی رمان خون دیگران دانست؛ مسئولیتی که افراد در قبال خودشان، دیگران، کشورشان، سایر ملت ها و جهان دارند. ژان بلومار، شخصیت اصلی و راوی این داستان در کنار بستر زنی رو به مرگ نشسته است؛ زنی به نام هلن که معشوقه ی ژان نیز هست. هلن به خاطر حضور در نیروهای مقاومت فرانسه در جنگ علیه نازی ها در بستر مرگ افتاده و بلومار نیز در کنار او، از غم و رنجی بزرگ در عذاب است چرا که اعتقاد دارد این کارهای او بوده که چنین وضعیتی را پیش آورده است.

درباره سیمون دوبووار: 

سیمون دوبووار پرهیزکار، آموزش دیده در مدرسه دزیر که هفته‌ای سه بار به کلیسا می‌رفت، به این رقیب بی‌رحم و تحقیرکننده که امکان ندارد او را نستاییم و دوستش نداریم بدل شده است. فرانسوا موریاک، برنده نوبل ادبیات خانم دوبووار، دانشجوی ابدی، طلاقی ابدی، که همه جا به دنبال بی‌نوایی پنهان، فریبکاری، آمار غم‌انگیز و دیدار غنی‌کننده می‌گردد، گاه می‌تواند ما را به ستوه آورد، ولی همیشه بر ما اثر می‌گذارد.

فرانسوا نوریسته، نویسنده سیمون دوبووار، مانند سارتر، هنر برای هنر را رد کرد... ضمن چشم پوشیدن از امتیازهای مؤنث ابدی، استعداد برابر زن و مرد را... اعلام می‌دارد آنچه زن را به صورت وابسته به مرد به دنیا می‌آورد، طبیعت او نیست، بلکه نگاه مرد است که آزادی زن را از او دریغ می‌دارد... اگر مفهوم آزادی بر اثر سارتر حکم می‌راند، مفهوم تعالی ]تعالی مطلقاً انسانی[ الهام‌بخش اخلاق سیمون دوبووار است...

...اندیشه اصلی بووار، که او پی‌یردو بوادفر، نویسنده و ناقد ادبی در آن مطلقاً و سرسختانه محق است، مبتنی بر نپذیرفتن این نکته است که بدبختی می‌تواند امری طبیعی باشد... بووار به سؤال‌هایی که در تمام طول زندگی‌اش مطرح کرده، همیشه جواب‌های قطعی نداده، ولی از طرح سؤال‌های اساسی انصراف نیافته... کلودروا، شاعر، نویسنده و ناقد ادبی.

...بووار، زیباترین ترازنامه‌ای را که ضمیری بتواند تنظیم کند، باقی گذاشته است. پیروزی بر تقدیر زیرا که پیش از او وضع زنانه چنین می‌نمود... برتران پوارو دلپش، نویسنده و ناقد ادبی ...استعداد بی‌نظیر او، از وی نویسنده‌ای ساخته که در ادبیات فرانسه جایگاهی خاص دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خون دیگران

  • ناشر: پرواز
  • کد کتاب: 109696 - 9/1
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 250,000ریال

برچسب ها: سیمون دوبوار, مهوش بهنام, اگزیستانسیالیسم, داستان های فرانسوی, داستان های فلسفی, فمینیسم, کتاب خون دیگران