منو
سبد خرید

خون در راه نفت

خون در راه نفت
-18 %
خون در راه نفت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 129992 - 65/3
  • وزن: 0.40kg
495,000 ریال
600,000 ریال

خون در راه نفت

نویسنده: هانس کروبزگر
مترجم: محمد اشعری
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 294
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب قصد دارد که رابطه گذشته و رابطه موجود بین بهره وری از مواد انرژی زای فسیلی و رویداد جنگ را به رشته تحریر در آورد. قصد آن نیست تاریخ مشروح جنگ بر سرنفت و سایر ذخایر زمینی گزارش شود، که برای این مقال اثری چند جلدی لازم است. بیشتر باید رابطه جبری بین تهیه مواد خام و تجاوز نظامی متبلور شود. در این مورد جایز و چه بسا حکم به گزینش و نکته پردازی است.

در این باب نه در تحقیق کانون های بحران گذشته تلاشی در حد کمال انجام یافت و نه در ترسیم کانون های بحران موجود، بلکه آنها از روی هدف به ترتیب اولویت ها درجه بندی شدند. در مورد نحوه گرداندن نظام اقتصادی جهانی نظریه های توطئه گرانه کم و بیش به اثبات نرسیده اند و هم از این رو هیچ راهی در چهارچوب این کتاب نجسته اند .

تحلیل رویداد جنگ های گذشته و جنگ های موجود باید انگیزه تفکر عمیق تر و یا ثبات تری به منظور قالب ریزی سده آتی باشد . هدف این کتاب تنظیم کردن شکایتی بر علیه سودجویان نظام چپاولگر انرژی حاکم نیست، بلکه می باید رابطه ها افشا شوند تا در نتیجه آن بتوان به روشنی به شانس استفاده از مواد انرژی زای خود پیدایش ، پی برد .

تعریف این هدف نسبتا آسان است: قطع سریع مصرف بی امان نفت ، زغال سنگ و گاز. دستیابی به این هدف فقط بدین روش میسر است که حتی الامکان مردمان بسیاری کارهای کوچک بسیاری انجام دهند تا سرانجام به هدفی بزرگ منتهی شود . علاوه بر آن نیاز به شرایط خاص سیاسی مناسبی نیز هست . این کتاب می باید مطالبی به منظور گفت و شنود در اختیار قرار دهد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات