منو
سبد خرید

خون آبی بر زمین نمناک ؛ در نقد و معرفی بهرام صادقی

خون آبی بر زمین نمناک ؛ در نقد و معرفی بهرام صادقی
درحال حاضر موجود نمی باشد
خون آبی بر زمین نمناک ؛ در نقد و معرفی بهرام صادقی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 101144 - 103/5
  • وزن: 0.48kg
  • UPC: 14
0 ریال

خون آبی بر زمین نمناک 

نویسنده: حسن محمودی
ناشر: آسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 475
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در نقد و معرفی بهرام صادقی

بهرام صادقی در ۱۸ دی ۱۳۱۵ در نجف‌آباد به دنیا آمد. او تا سال ۱۳۳۴ در اصفهان زندگی کرد و سپس برای ادامه تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران، به تهران سفر کرد.از سن بیست سالگی هم‌زمان با تحصیل در رشته پزشکی، داستان‌هایش را در مجلات ادبی به چاپ می‌رساند. وی پس از سی سالگی کمتر می‌نوشت. اولین داستان کوتاه‌اش وقتی بیست سال سن داشت منتشر شد و «ملکوت»، تنها داستان بلندش، را در بیست و پنج ساله‌گی منتشر کرد.

مجموعه داستان «سنگر و قمقمه‌های خالی»، داستان بلند «ملکوت» و چند داستان کوتاه پراکنده، کل آثار او را تشکیل می‌دهند. همین دو کتاب چاپ شده آن‌قدر بود که او را از بزرگ‌ترین داستان نویسان معاصر ایران و صاحب سبکی پیشرو بدانند. بهرام صادقی در شامگاه دوازدهم آذر ۱۳۶۳ به دلیل ایست قلبی در منزلش در تهران درگذشت.

این کتاب در زمینه نقد و معرفی آثار وی نگارش یافته است. در اثر حاضر، اهمیت داستان‌های بهرام صادقی سبب نوآوری در فرم و ساختار بررسی می‌شود .در بخش یادها مقالاتی از هوشنگ گلشیری، احمد اخوت، علی یزدانی و چند تن دیگر درباره بهرام صادقی و خانواده او آمده است .بخش مصاحبه‌ها، گفت‌وشنودی است با بهرام صادقی درباره سیر تاریخی داستان‌هایش .در بخش سوم با عنوان نقد و نظر، دیدگاه‌های چند نویسنده ایرانی از جمله :غلام‌حسین ساعدی، آذر نفیسی و علی باباچاهی درباره داستان‌های بهرام صادقی فراهم آمده است .در بخش چهارم چند داستان از بهرام صادقی به چشم می‌خورد :
شب به تدریج
ورود
اقدام میهن‌پرستانه
تدریس در بهار دل‌انگیز
و...

فهرست

یادها
مصاحبه‌ها
نقد و نظر
داستان‌ها

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات