کتاب خوشه های خشم فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات افکار

خوشه های خشم

نویسنده: ناتالی جانسون
مترجم: علی زارع
ناشر: افکار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 173
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 جان اشتاین بک این رمان را در سال ۱۹۳۹ منتشر کرد.وی برای نگارش این رمان برنده جایزه پولیتزر شد. این رمان هم اکنون جزو چهل اثر کلاسیک سده بیستم به‌شمار می‌آید.رمان در محکومیت بی‌عدالتی، و روایت سفر طولانی یک خانواده ی تنگدست آمریکایی ست؛ که به امید زندگی بهتر، از ایالت اوکلاهما، به کالیفرنیا مهاجرت می‌کنند؛ اما اوضاع آن‌گونه که آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند، پیش نمی‌رود.

رخدادها در دهه ی سوم قرن بیستم میلادی و در سال‌های پس از بحران اقتصادی بزرگ آمریکا روی می‌دهند. اشتاینبک این رمان را در سال 1939 میلادی منتشر کرد. وی برای نگارش همین رمان برنده ی جایزه ی پولیتزر شد. جان فورد نیز در سال 1940 میلادی فیلمی با همین عنوان و با بازی هنری فوندا براساس داستان همین کتاب ساخته‌ است. 

خوشه های خشم موفقیتی چند جانبه است: برداشتی هوش مندانه از یک اثر ادبی مشهور. در فاصله ای دقیق و مناسب از نمونه های قهرمان پرداز سینمای کلاسیک، با حرکتی تازه به سمت واقع گرایی اجتماعی در بطن هالیوود واقع گریز و پرتجمل. و درسی بزرگ و ارزش مند در کارگردانی و فیلم برداری.درون مایه جان فورد در پیوند با گزارش گیرای استین بک، به خلق خانواده ای ساده و ملموس با ویژگیهای منحصر به فرد جامعه شناختی منجر شده است.


فهرست

• فیلم نامه
• واقع گرایی زودهنگام

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خوشه های خشم

  • ناشر: افکار
  • کد کتاب: 84348 - 19/1
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: جان اشتاین بک, ناتالی جانسون, علی زارع, فیلمنامه, داستان های کلاسیک, کتاب خوشه های خشم