كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خوشا مرز ایران ، عکس های داود وکیل زاده

خوشا مرز ایران

نویسنده: علی بخت آزاد
عکاس : داوود وکیل زاده
ناشر: آبان
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 256
اندازه کتاب: سلطانی گالینگور ؛ با قاب - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

گلاسه - مصور

هو المحبوب

خداوند، زیبایی را آفرید و با این همه تفاوت و گونه گونی به آن رنگ و لعاب بخشید؛ تا انسان، تنها شاهد هوشمندش باشد – بیاموزد آفریدن و جور دیگر دیدن را!
و آنکس که جور دیگر دید و آفرید ، «هنرمند» نام گرفت.

سال‌ها سفر کردن و عبور از فراز و فرود جاده‌ها و به تماشا نشستن لحظات ناب طبیعت، آفریدن از نگاهی تازه را به من آموخت؛ نگریستن از دریچه چهار گوشی که با اشاره دستم، نگاه مرا به درون می‌کشید و به آغوش می‌فشرد، تا در صفحه‌ای رنگین از کتابم، جا خوش کند و در برابر دیدگان مشتاق شما، طنازی!
در پیچ و خم راه، توشه‌ام دوربین بود و سه پایه؛ و شوق همیشه رفتن. از دیر رسیدن‌ها دلم می‌گرفت و زود رسیدن و انتظار لحظات بی تابم می‌کرد. برای دیدن میراث کهن بی‌شکیب بودم و جاده‌های خاکی بی‌همسفر، بسیار پیمودم؛ اما در لحظه رسیدن، اسارت خشت‌های دیرین در میان لشگری از داربست دلم را به درد می‌آورد و انتظار نامعلوم فرصتی دیگر، به حسرتم می‌فزود.

هر جا که جاده مرا از رفتن باز می‌داشت و خستگی چیره می‌شد، آنچه اشتیاق سفر را در من زنده می‌کرد، ایمان به هدف، هویت و سرزمین پاکم بود که خون زنده بیدار را در رگ‌هایم به جریان می‌انداخت و بر دریچه قلبم تندتر می‌کوفت؛ تنها چیزی که پژمرده‌ام می‌کرد، این بود که دیری نمی‌پاید، درختی را که عکاسی کرده‌ای بریده‌اند؛ دشت شقایق را ویلا ساخته‌اند؛ جنگل‌ها رو به زوال می‌رود و هر روز عرصه بر طبیعت تنگ تر می‌شود و حسرت من وشما بیشتر
شاید رسالت من، برای نامیرایی سرزمینم، این است که لحظات اکنون را با صدای قلبم بیامیزم و برای آیندگان جاودانه کنم، تا در صفحه‌ای از تاریخ میهنم، تپش حضورش ماندگار بماند....

داود وکیل زاده متولد 1338 تربت جام است.وکیل زاده نزدیک به سی سال است که در رشته های گرافیک، خوشنویسی و عکاسی فعالیت دارد. تا کنون سی وشش جلد کتاب از آثار وی به چاپ رسیده است. از جمله فعالیت های نمایشگاهی داود وکیل زاده یک نمایشگاه خوشنویسی در مشهد، دو نمایشگاه آثار خط گرافیک در موزه هنرهای معاصراصفهان و نشر ثالث تهران و دو نمایشگاه عکس در نگارخانه نیکول و نگارخانه کبک در تهران را می توان نام برد.

همچنین عکس های داود وکیل زاده در نمایشگاه های گروهی موزه قرآن تهران، اربیل عراق، تاجیکستان، موزه امام علی تهران وموزه هنرهای معاصر تهران(در بخش مدعوین جشنواره فجر) به نمایش درآمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خوشا مرز ایران ، عکس های داود وکیل زاده

  • ناشر: آبان
  • کد کتاب: 115210 - 66/0
  • موجودی: در انبار
  • 2,500,000ریال
  • 2,200,000ریال

برچسب ها: داوود وکیل زاده, علی بخت آزاد, عکاسی, طبیعت ایران, تاریخ مصور ایران, عکس, کتاب خوشا مرز ایران