منو
سبد خرید

خورشید تیسفون ؛ سه جلدی

خورشید تیسفون ؛ سه جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
خورشید تیسفون ؛ سه جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138149 - 56/1
  • وزن: 3.00kg
  • JAN: 2
0 ریال

خورشید تیسفون

نویسنده: محمدابراهیم زمانی آشتیانی
ناشر: دنیای کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1588
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1371 ~ 1370 - دوره چاپ : 2 ~ 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ لبه عطف کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

ادامه رمان تاریخی بسوی روم

شرح حوادث سلطنت شاپور اول ساسانی و جنگ او با امپراطور والرین و اسارت او

داستان در زمان شاپورشاه بزرگ ساسانی جریان دارد. زمانی که رومی‌ها می‌خواهند به ایران حمله کنند از یک طرف سعی می‌کنند با ارمنستان که دوست صمیمی ایران هست مذاکراتی داشته باشند و از طرف دیگر در حال شوراندن اعراب نیز هستند. در همین حال در ارمنستان مهرنوش و برانوش زیبا را داریم که نیمه-ایرانی و عاشق ایرانند و در بین اعراب هم نصیره که عاشق شاپور شده است. این رزم و مبارزه در کنار عشق و عاشقی‌های داستان پیش می‌رود.

شاپور یکم شاهنشاه ایران و انیران، دومین شاهنشاه ساسانی و فرزند اردشیر بابکان است. از ۲۴۱ تا سال ۲۷۱ میلادی، به عنوان شاهنشاه ایران سلطنت کرد.در سکه‌های اردشیر، تصویر شاپور، به عنوان نایب‌السلطنه، درج شده‌است. وی از شاهان بزرگ ساسانی محسوب می‌شود. او بیشاپور کازرون را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد.

پادشاهی شاپور در واقع از اواخر پادشاهی پدرش آغاز شد چرا که اردشیر پس از فتح هترا سلطنت را به پسر واگذاشت و خود کناره گرفت. شاپور حدود سال 200 میلادی به دنیا آمده بود و هنگام آغاز پادشاهی حدود چهل سال داشت. البته در آغاز با آنکه عنوان شاهنشاه داشت ولی به احترام پدر تاجگذاری نکرد و پس از درگذشت پدر این تشریفات را انجام داد.

سقوط شهر هترا طبق روایت های شرقی به دلیل رعنایی شاپور و هوسبازی دختر حاکم شهر صورت پذیرفت.شاپور پدرش را در جنگها همراهی می کرد و بدین گونه برای نبرد تجربه می اندوخت و به راستی این کار موفقیت های آینده او را در برابر رومیان تضمین کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات