دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خواهران برونته

خواهران برونته

نویسنده: فیلیس ویتنی
مترجم: هوشنگ رهنما
ناشر: هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 172
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

برونته نام خاندان انگلیسی الاصلی است که سه تن از برجسته‌ترین داستان‌نویسان انگلیس قرن 19 میلادی از آن برخاسته‌اند. این سه تن عبارت‌اند از سه خواهر با نام: شارلوت برونته (55-1816)، امیلی جین برونته (48-1818) و ان برونته (49-1820). زندگی این سه خواهر در محیط دینی در دهکده‌ی هاورث سبب شد که آن‌ها از کودکی در دنیای خیالی به سر برند و به نوشتن آثار تخیلی بپردازند.

آن سه بعدها با اسامی مستعار ، دیوانی با نام اشعار (1846) منتشر کردند. اشعار امیلی و به خصوص داستان "بلندی‌های بادخیز" وی جالب بود. "ان" داستان‌های "اگنس گری" و "مستاجر وایلد فل‌هال" را نوشت. داستان‌های شارلوت از جمله "جین ایر" و "شرلی" سبب شهرت وی گردید و این امر باعث شادکامی‌ وی در سال آخر حیاتش شد.

زندگی شخصی و حرفه ای هر کدام از «خواهران برونته»، پر از اتفاقات و اطلاعات جذاب و جالب توجه بوده است، به همین خاطر در این مقاله قصد داریم به حقایقی درباره ی این سه خواهر نویسنده بپردازیم؛ خواهرانی خیال پرداز که زندگی‌شان به شکلی انکارناشدنی در هم تنیده بود. «شارلوت»، «امیلی» و «آن» که اکنون به عنوان نوابغ ادبی در نظر گرفته می شوند، از نظر سنی به هم نزدیک بودند و به جز فقط چند مورد، وقت گذراندن با یکدیگر را به معاشرت با هر کس دیگری ترجیح می دادند. 

هر سه خواهر از همان دوران کودکی، علاقه و بلندپروازی های ادبی داشتند و علیرغم مرگ زودهنگام به خاطر بیماری، جایگاه خود را به عنوان نویسندگانی برجسته در ادبیات جهان تثبیت کردند. این سه خواهر که فرزندان «ماریا برانوِل برونته» و کشیش «پاتریک برونته» بودند، در روستای «ثورنتون» واقع در شمال انگلستان به دنیا آمدند. خانواده ی «برونته» پس از مدتی به روستایی دیگر به نام «هاورث» نقل مکان کرد و «خواهران برونته» در کنار برادرشان «برانوِل» بزرگ شدند. آن ها مادرشان را در دوران کودکی از دست دادند و این شاید، اولین اتفاق بزرگ در زندگی پر فراز و نشیب آن ها بود.
کتاب حاضر نگاهی است بر زندگی و آثار خواهران برونته که به همراه سال‌شماری از زندگی آن‌ها به چاپ رسیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات