کتاب خواص میوه ها و سبزیها فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب سلامت انتشارات عارف

خواص میوه ها و سبزیها

نویسنده: غلامحسین قراگوزلو
ناشر: عارف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

گیاهان و نباتات شفابخش

بر مبنای فهرست الفبایی

از روزی که آدمی درد را شناخت و برای رفع آن با ساده ترین وسایل به درمان خود پرداخته تا امروز که به درمان های بی درد و اعجاب انگیز میپرازد، مقصد و مقصود یکی وده است و آن چیزی نیست نست جز درمان درد ها ....

در ایران، هند، یونان، روم آشور، کلده و مصر و تمام دنیای متمدن قدیم مردم از طب اطلاعاتی داشتند و در هر یک ازاین کشور ها مردمی که به کار طبابت مشغول بودن به نام کاهن یا موبد شناخته میشدند. ولی در این میان تنها کسی که مردم را از شر خرافاتی که در مورد علم پزشکی بود نجات داد بقراط حکیم است.

طب گیاهی قدیمی ترین شکل درمان است که از سوی بشر شناخته شده و از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است. استفاده از این روش درمانی در تمامی تمدن ها سابقه دارد و یک جز مهم در پیشرفت علم پزشکی رایج به شمار می رود. گرایش مجدد مردم به داروهای گیاهی و تولید روزافزون این فرآورده ها از سوی شرکتهای معتبر داروسازی جهان بهانه ای است برای توجه بیشتر به درمان های گیاهی.

استفاده از گیاهان به عنوان دارو برای پیشگیری و درمان بیماری ها از روزگاران کهن مورد توجه متخصصان طب سنتی قرار داشته و تا ابتدای قرن شانزدهم معتبرترین روش برای درمان بیماری ها به شمار می رفته است.

ابوعلی سینا از نخستین دانشمندانی است که در کتاب قانون به شرح و بررسی علمی خواص درمانی گیاهان پرداخته است.

اسفناج

اسفناج د‎‏‏ارای ویتامین‌های آ، ب1، ب2، ث و مواد مغذی مانند کلسیم، پروتئین، فسفر، چربی، قند، آهن، ید و بسیاری از املاح دیگر است.
اسفناج دارای طبیعت سرد و ضد یبوست و برای بیماری گواتر مفید است. اسفناج پخته، سرفه‌های خشک و گرفتگی صدا را درمان می‌کند و برای آسم مفید است. آب اسفناج را اگر روی پوست بمالید، خارش را از بین می‌برد. 

اسفناج مفید و سریع‌الهضم و برای همه‌ی امراض سینه و تب‌های حاره مفید است؛ التهاب و تشنگی را فرو می‌نشاند و انرژی بدن را زیاد می‌کند و در ضمن ضد سرطان است و گلبول‌های قرمز خون را زیاد می‌کند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خواص میوه ها و سبزیها

  • ناشر: عارف
  • کد کتاب: 89712 - 108/6
  • موجودی: در انبار
  • 220,000ریال
  • 180,000ریال

برچسب ها: غلامحسین قراگوزلو, گیاهان دارویی, طب سنتی, گیاهخواری, داروهای گیاهی, میوه ها, تغذیه, رژیم غذایی.کتاب خواص میوه ها و سبزیها