كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خواب و پنداره ؛ در جستجوی ویژگیهای خوابهای ایرانی

خواب و پنداره ؛ در جستجوی ویژگیهای خوابهای ایرانی

نویسنده: خجسته کیا
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 269
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

در جستجوی ویژگیهای خوابهای ایرانی

خوابها دریچه هایی به ناخود آگاه فردی و جمعی هستند و خواب های هر قوم و ملت بازتابی از ویژگی های فکری و فرهنگی آن به شمار می آیند. به همین دلیل در همه تمدن های گذشته ، برای خواب و رویا و تعبیر آن اهمیت بسیار قایل بوده اند.این کتاب قصد گرد آوری خواب ها و خوابنامه ها را ندارد. بلکه کوشش می کند بر پایه ی منابع و رساله ها و کتاب های موثق ، آنچه را بتوان ویژگی خواب های ایرانیان دانست بیابد و تفاوت های آن را با خواب گزاری های اقوام و تمدن های دیگر بنمایاند.


پیوند ایران باستان با سنت هند و ایرانی و هند و اروپایی، پیوند جهان اسلامی با فرهنگ بین النهرین باستان همانندی های بسیار در زمینه اساطیر و نمادها و نشانه شناسی خواب های این اقوام پدید آورنده و از یونانیان نیز گزارشهایی نه چندان پذیرفتنی درباره ی خواب های ایرانیان به ما رسیده است.

به همین دلیل در جستجوی خواب اصیل ایرانی که از اندیشه و بینش ایرانی مایه گرفته باشد، بررسی خواب و خوابگزاری در تمدن ها هند و چین و بین النهرین و یونان نیز ناگزیر ضروری بوده است. 
 این کتاب در دو بخش خواب و پیشگویی و خواب و پنداره در ایران تنظیم شده است و در بخش پیوست به خواب گودا، خواب تموز، خواب گیل گمش و خواب و خوابگزاری در سوره یوسف (ع) اشاره شده است. 

فهرست
خواب در عصر خلفای اسلامی
خواب و خوابگزاری در خاور نزدیک باستانی
کهن‌ترین خواب‌های ایرانی
خواب در دو روایت قصه‌گویی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خواب و پنداره ؛ در جستجوی ویژگیهای خوابهای ایرانی

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 67588 - 36/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: خجسته کیا, روانشناسی یونگ, اساطیر ایرانی, اساطیر ایرانی, روانشناسی اجتماعی, آرک تایپ, کهن الگو, کتاب خواب و پنداره ؛ در جستجوی ویژگیهای خوابهای ایرانی