منو
سبد خرید

خواب زمستانی

خواب زمستانی
موجود نمی باشد
خواب زمستانی
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 58362 - 114/2
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 9.5
0 ریال

خواب زمستانی

نویسنده: گلی ترقی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 137
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 5

مروری بر کتاب 

گلی ترقی در خانواده ادب پروری متولد شد که سرشار از زندگی و روزهای هیجان ‏انگیز بود. ترقی از همان آغازمی ‏خواسته نویسنده شود. نویسنده ‏ای فرهیخته و سرشار از آگاهی. او تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ‏فلسفه در آمریکا گذرانده و زمانی نیز در سازمان برنامه به کار مشغول بوده و در کسوت استادی دانشگاه به‏ تدریس در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته (شناخت اساطیر و نمادهای آغازین) پرداخته‏ است.

ترقی از سال 1979 در کشور فرانسه برنده جایزه بهترین قصه سال شده و در آنجا نیز منتشر شده است. ترجمه ‏فرانسوی رمان (خواب زمستانی) نیز توسط انتشارات Maurice Nadeau منتشر و ترجمه انگلیسی توسط انتشارات مزدا در آمریکا و...

گلی ترقی غیر از داستان نویسی مقالات متعددی در زمینه شناخت اساطیر و نمادهای کهن نگاشته است وپشتوانه مطالعاتی غنی و قابل توجهی دارد. 
داستان ‏های او در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‏رسند اما در بازخوانی، عمقی از ظرافت و پختگی را با خود به ‏همراه دارند. او در داستان هایش سراغ موضوع‏ها و مضمون هایی می‏رود که آنها را نه فقط می ‏شناسد بل با آنها زندگی کرده است. داستان هایی به شدت درونی و عمیق که آکنده از لحظه ‏ها و خاطره‏ های خوب گذشته است

...خواب زمستانی ؛ رمان کوتاه و جمع و جوری ست. سرگذشت چند مرد است که از بچگی با هم بودند و بزرگ شدند .. بعد از بزرگ شدن ، کم‌کم هر کدام به نحوی تنها شدند .. با اینکه هنوز همدیگر را داشتند اما یک بغض همیشگی ، در گلویشان نهفته‌ست که تا آخر عمر رهایشان نمی کند ..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.