منو
سبد خرید

خواب رویا روح

خواب رویا روح
درحال حاضر موجود نمی باشد
خواب رویا روح
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 44935 - 27/6
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 12
0 ریال

خواب رویا روح

 

نویسنده: محمدمهدی علیخواه

ناشر: جمال الحق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رقعی- سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1 

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی 

 
مروری بر کتاب  

خواب و مرگ آیت خداوندی است که همواره مورد توجه دانشمندان و بشر بوده است. وقتی به حدیثی که در این رابطه آمده است می نگریم «الناس ینام و اذا ماتوا انتبهوا (رسول) مردم در خوابند وقتی می میرند از خواب بیدار می شوند، نشان می دهد که انسانها در غفلت بسر می برند. مانند زمانی که مرگ یکی از عزیزان اتفاق می افتد ذره ای به خود می اندیشند ولی مدتی بعد به دنبال سرگرمیهای زندگی می روند و دوباره غرق در لذتهای دنیوی می شوند و خود را در دنیا جاودانه احساس می کنند. پس باید با غفلت مبارزه کرد تا دچار پشیمانی نشد.

خواب چیست؟ حالتی است که دراثر ازکار افتادن موقتی بعضی از مراکز عصبی و دفاعی در بدن پدید می آید و در این هنگام تنها یک قسمت از مراکز دفاعی از فعالیت باز می ماند و بقیه قسمتهای دفاعی و سایر دستگاه های بدن به کار مشغولند ولی حواس پنجگانه از کار می افتد و تنها قوه ای که درهنگام خواب از کار نمی افتد قوه تخیل است.

مرگ: خواب شدید و بزرگ، در هر دو مرحله روح و نفس که انسان از نشئه ای به نشئه دیگر انتقال می یابد با این تفاوت که در حین خواب انسان غالباً توجه ندارد و هنگامی که بیدار می شود نمی داند که حقیقتاً از سفری بازگشته است. بر خلاف حالت مرگ.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات