كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خنج ؛ فرهنگ گویشی سیستان ؛ جلد اول ؛ الف - ج

خنج ؛ فرهنگ گویشی سیستان

نویسنده: جواد شهنازی
ناشر: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 800
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

گویش سیستانی یکی از این گویش هاست که می تواند یک منبع بسیار غنی و معتبر برای شناخت ریشه و اصالت واژه و تعبیرهای آثار و متون کهن باشد و به عنوان زیرمجموعه‌ای از زبان پارسی، در پیوندی تنگاتنگ با پارسی دری، عربی، پهلوی و اوستایی قرارداشته و مراودات فرهنگی بسیاری با جوامع هم‌جوار خود دارد. جغرافیای سیستان همواره از تاریخ تمدن و اقتصادی اثرگذار در سراسر حوزه شرقی ایران بزرگ برخوردار بوده است. 

گویش سیستانی در سده اخیر، تحت تأثیر نظام آموزشی و ابزارهای ارتباط جمعی نوین و فرهنگ و زبان رسمی کشور، روزبه روز کم‌رنگ‌تر شده است. در این مجموعه تلاش شده تا واژه‌های گویش‌های مناطق مختلف سیستان ثبت شود و این گویش با گویش‌های دیگر ایران، به ویژه گویش‌های جغرافیای پیرامون سیستان مقایسه شود و واژه‌های مشترکشان ارائه شود.


فهرست

 واژه‌ها
ترکیب‌ها
نام‌ها
اصطلاحات
چیستان و ضرب‌المثل‌های سیستانی 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خنج ؛ فرهنگ گویشی سیستان ؛ جلد اول ؛ الف - ج

  • 0ریال

برچسب ها: جواد شهنازی, تاریخ زبان فارسی, ضرب المثل, فولکلور, سیستان, ادبیات قدیم فارسی, خنج, لهجه های فارسی, کتاب خنج ؛ فرهنگ گویشی سیستان ؛ جلد اول ؛ الف - ج