منو
سبد خرید

خلیفه نامدار هارون الرشید

خلیفه نامدار هارون الرشید
خلیفه نامدار هارون الرشید
850,000 ریال
5 یا بیشتر 330,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 112592 - 99/0
  • وزن: 1.00kg

خلیفه نامدار ؛ هارون الرشید

نویسنده: بهرام افراسیابی
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 703
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

...داستان از اینجا آغاز شد که هارون دوست داشت تا خواهرش را نیز در نشست‌هایی که با جعفر می‌گذاشت همراه کند ولی چون در اسلام همنشینی زن و مرد بیگانه حرام است به ناچار ترتیب یک زناشویی اسمی را میان آنها گذارد. ولی عباسه و جعفر پنهانی به هم پیوستند. هنگامی که از عباسه فرزندی پدید آمد خشم هارون را فراگرفت.

هارون زمانی که این داستان را شنید در مکه بود. اندکی پس از آن هارون به بغداد بازگشت و دستور داد تا جعفر را بکشند. او را دو پاره کردند و پیکرش را در دو سوی پلی در سوی شرقی شهر آویختند. پیکر سه سال در همانجا آویزان بود تا زمانی که هارون از آنجا می‌گذشت دستور داد تا پیکر را پایین آوردند و سوزاندند. ناگفته نماند که پدر و برادران جعفر نیز پس از این رویداد به زندان افکنده شدند.

خلیفه‌ی نامدار ؛ رمانی است تاریخی، که در بطن‌اش ماجراهای پرشوری جریان دارد. این کتاب به توصیف هارون الرشید در اوج قدرت، برمکی ها در اوج محبوبیت، زبیده در اوج کینه توزی و ایرانیان در اوج تلاش برای رهایی و در نهایت به زندگی امام رضا و مظلومیت ایشان به طور مستند می پردازد.

ماجراهای هارون الرشید و زبیده همسر و سوگلی جاه‌طلب او قرن‌ها نقل محافل و مجالس بوده و به علت بازگویی های فراوان از چارچوب تاریخ بسی فراتر رفته و به صورت افسانه درآمده است. بنابراین مشتاقان و جویندگان مطالب تاریخی از این رهرو سود دلخواه عایدشان نمی‌شود چون آنچه گفته شده افسانه بوده است.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب