کیفیت کتاب
 
کتاب خلیفه ای که لک لک شد ؛ کتاب های طلائی 18 فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب داستان کوتاه - نمایشنامه انتشارات امیر کبیر

خلیفه ای که لک لک شد

مترجم: محمدرضا جعفری
ناشر: امیر کبیر ؛ سازمان کتابهای طلائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 32
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1343 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

مصور 

دوره گردى، دارویی به خلیفه مى دهد که اگر بو کند و کلمه ى رمز "موتابور" را بگوید به شکل هر جانورى که دلش بخواهد، در مى آید، به شرط آنکه نخندد، و گرنه دیگر به شکل آدم بر نمى گردد. خلیفه و وزیرش دستور دوره گرد را انجام مى دهند، اما در میانه ى کار مى خندند و کلمه ى رمز را از یاد مى برند.
به خرابه اى مى روند و در آنجا جغدی را مى بینند که او نیز جادو شده است. جغد از آن ها مى خواهد که یکى شان با او ازدواج کند تا به آن ها کمک کند. خلیفه به او قول ازدواج مى دهد. سپس جادوگرى به خرابه مى آید و کلمه ى رمز را مى گوید. هر سه ى آن ها نجات مى یابند و جغد نیز به شکل دخترى زیبا در مى آید.

  سری کتابهای طلایی از نظر سرو شکل، طراحی روی جلد، جذابیت‎های بسیاری برای بچه‎ها داشت، روی جلد اغلب این کتابها را نقاشی‎های رنگی بسیار زیبایی تشکیل می‎داد. در لابلای متن داستان نیز چند موقعیت به صورت نقاشی شده(سیاه و سفید)، چاپ شده بود که در محکم‎تر  شدن ارتباط خواننده‎ی کم سن و سال کتاب، با داستان و حال و هوای آن نقش تعیین کننده‎ای داشت، چرا که تجسمی عینی از شخصیت‎ها، فضا و مکان را نیز در اختیارش می‎گذاشت تا در طول داستان، آنها را بدین شمایل در ذهن مجسم کند. و جالب اینکه نگارنده پس از همه ی این سالها و با وجود دیدن فیلم دن‎کیشوت و یا خواندن کتاب آن، هنوز که هنوز است هروقت اسم دن‎کیشوت و دیگر شخصیت‎های این رمان را می‎شنوم، به همان شکل که در کتابهای طلایی نقاشی شده بود در ذهن مجسم می کنم.

انتخاب لوگویی ثابت که در ذهن مخاطبان به سرعت جا افتاده و حک می‎شود، تنوع عناوین، جذابیت مضامین و البته چاپ بسیار خوب آن در آن زمان که حتی از بسیاری تولیدات امروزی نیز (با وجود تمام پیشرفت‎های تکنولوژیک) بهتر به نظر می‎رسد؛ این مجموعه را حاصل کاری به تمام معنا حرفه‎ای در زمان خود به نمایش می‎گذارد. رویکردی که حتی امروز نیز  به ندرت در میان ناشران شاهد آن هستیم. بی‎شک این حرفه‎ای‎گری در کار، کیفیت بالا تولیدات و پیشگام بودن در حوزه نشر؛ که در همه سازمانهای مرتبط به امیرکبیر شاهد بودیم حاصل بکارگرفتن چهره‎هایی مستعد و توانمند این حوزه از نویسندگان، مترجمان و حتی ویراستاران بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خلیفه ای که لک لک شد ؛ کتاب های طلائی 18

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 88000 - 108/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمدرضا جعفری, داستان های کودک و نوجوان, افسانه ها, داستان های اساطیری, افسانه های ملل, داستان های کودک, کتاب های طلایی, کتاب خلیفه ای که لک لک شد ؛ کتاب های طلائی 18