دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خلقت انسان

خلقت انسان
درحال حاضر موجود نمی باشد
خلقت انسان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146097 - 115/5
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

خلقت انسان

نویسنده: یدالله سحابی
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 214
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو  _ نو


مروری بر کتاب 

مصور

اگر در تفسیر قرآن، غیر از حدیث و قواعد ادبی از معیارهای علمی نیز استفاده شود و شواهد علمی هم مفتاحی برای استعلام از قرآن قرار گیرد، حقایق بیشتر و درک عمیقتری از اسرارآفرینش مکشوف خواهد شد.
به همین جهت در کتاب « خلقت انسان » خلاصه ساده ای از مضامین قطعـی علـوم حیاتی در زمینه تکامل موجودات به کتاب افزوده شد تا علاقه مندان به تحقیق در قرآن با اطلاع از این مضامین به مطالعه در آیات مربوط از قرآن بپردازند و تحقیق آنان خارج از اطلاعات علمی روز نباشد. 

دوره ی دوم از زندگی بشر با برگزیدگی آدم شروع می شود. در این دوره است که انسان به واسطه ی تشخیص و اختیاری که پیدا می کند، موظف و مسئول می گردد و در این دوره است که انسان وارد تکامل فکری می شود. بنابراین برعکس آنچه در پاره ای اذهان باقی و در افواه جاری است، آدم (ع) ابوالبشر نیست و هرگز در قرآن تصریح و بیان یا اشاره و تلویحی مبنی بر آنکه او اولین فرد انسان بوده، وجود ندارد، بلکه به بیان آیات متعدد که بعضی از آنها را در این بخش مورد بحث قرار خواهیم داد، او یکی از افراد انسانهایی بود که پیش از او و با او می زیستند.

اینک برای احتراز از سوء تفاهم و رفع سوء تعبیر، به جای به کارگیری مضامین علمی در شناخت بیشتر قرآن ، آیات قرآن را در خدمت تایید مسایل علمی قرار داده ایم. در این کتاب خلقت انسان فقط از نظر قرآن مورد بحث قرار گرفته و با استعانت از مضامین متفاوت در آیات قرآن به تحقیق در چگونگی این آفرینش پرداخته شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات