کتاب خلاصه معراج السعاده فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات در راه حق

خلاصه معراج السعاده

نویسنده: شیخ عباس قمی
ناشر: در راه حق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 244
اندازه کتاب: رقعی 

 

مروری بر کتاب 

المقامات علیه در علم اخلاق

معراج السعاده کتابی در اخلاق اسلامی از ملا احمد فاضل نراقی است. این کتاب خلاصه و ترجمهٔ فارسی کتاب عربی جامع السعادات از ملا مهدی نراقی پدر نویسنده است. چنان که محمد حسن قزوینی نیز همین جامع السعادات را به عربی خلاصه نموده و نام آن را کشف الغطاء عن وجوه مراسم الاهتداء نام نهاده است. معراج السعاده جهت فهم مردم عادی ساده نویسی شده و مطالب زیادی نیز بر آن افزوده شده است.

اما این کتاب، با اینکه بسیار ارزشمند است اما حجیم بودنش مانع از خوانش صحیح آن می شود،به همین دلیل یکی از علمای بنام معاصر یعنی شیخ عباس قمی تصمیم گرفت گزیده ای از این کتاب اخلاقی تاثیر گذار را برای دسترس علاقمندان تهیه کند.خود می گوید :

«کتاب شریف «معراج السّعاده» است که از قلم درر بار عالم عامل، و عارف واصل، و حکیم کامل، و فقیه فاضل؛ ملاّ احمد نراقى (قدّس سرّه) بیرون آمده، و الحق کتابى بهتر از آن در این فنّ شریف به زبان فارسى تألیف نشده، و بر طالبان مراتب سعادت لازم است که در همه حال آن کتاب مستطاب را با خود داشته باشند، و از فوائد آن بهره‌مند شوند؛ و لکن چون آن کتاب شریف کثیر الحجم و پر وزن است، و همراه داشتن آن در همه حال خصوص از براى غالب مردم متعسّر بلکه متعذّر است لهذا این بنده، غالب مطالب آنرا بطریق اختصار در این رساله در ضمن چند مقامات درآوردم، تا آنکه حمل‌ونقل آن از براى هرکسى سهل و آسان باشد، و نامیدم آن را به:
«المقامات العلیّه فى موجبات السّعاده الابدیّه»
و مرتب گردانیدم آن را بر یک مقدّمه، و دو باب، و یک خاتمه »

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خلاصه معراج السعاده

  • ناشر: در راه حق
  • کد کتاب: 68609 - 106/8
  • موجودی: در انبار
  • 75,000ریال
  • 60,000ریال

برچسب ها: شیخ عباس قمی, فلسفه اسلامی, اخلاق اسلامی, شیعه, اسلام, المقامات علیه در علم اخلاق, کتاب خلاصه معراج السعاده