كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
خلاصه عبقات الانوار ؛ حدیث تشبیه

خلاصه عبقات الانوار

نویسنده: میرحامدحسین‌ هندی
مترجم: 
مرتضی نادری
ناشر: نبا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

حدیث تشبیه

کتاب حاضر به نفحات الازهار فی خلاصه عبقات الانوار... معروف می باشد که خلاصه ای از عبقات الانوار... نوشته حامدحسین الکهنوی است که خود ردیه ای است بر تحفه الاثنی عشریه عبدالعزیز دهلوی.

میرحامد حسین در بخش سند حدیث نام چهل تن از راویان حدیث تشبیه را ذکر کرده که میلانی در خلاصه به 38 راوی اشاره کرده است. وی بخش‌هایی از کلام صاحب عبقات را که ارتباط کاملی با حدیث نداشته را حذف کرده است؛ به عنوان مثال در مورد روایت ولی‌الله لکهنوی تنها به ذکر حدیث و ترجمه آن به نقل از لکهنوی بسنده کرده است و شرح حال او را که فرزندش محمد در ضمیمه رساله اغصان اربعه آورده، قلم گرفته است؛ اما لازم می‌داند که نتیجه‌گیری کند، لذا چنین می‌نویسد:

«خواننده گرامى! از آنچه بر تو خواندیم و برایت از سخنان ارکان و پیشوایان و حافظان بزرگ اهل تسنن و دانشمندان نامى ایشان در علوم گوناگون نقل کردیم، دریافتى که حدیث تشبیه، با الفاظ و عبارات گوناگون و با زنجیره‌هاى نقل و اسنادهاى مختلف، حدیثى صحیح است و هیچ تردیدى در آن روا نیست و بى‌گمان، سخنى است که دانشمندان سنى به‌گونه مستند، از شمارى از صحابه، از پیامبر گرامى و فرستاده بزرگ الهى(ص) نقل کرده اند. آرى! ایشان حدیث تشبیه را در کتاب‌هاى خود روایت کرده و آورده‌اند و در سخنان خود بدان استشهاد نموده و در اشعار خود سروده‌اند؛ پس دهلوى چگونه درستی‌اش را برنمى‌تابد و وجود آن را در کتاب‌هاى اهل سنت نمى‌پذیرد و مى‌پندارد که آنها این حدیث را قبول نکرده‌اند؟! خداى بدانچه او بر زبان رانده، رسیدگى خواهد کرد؛ چراکه وى براى حسابرسى بس است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خلاصه عبقات الانوار ؛ حدیث تشبیه

  • ناشر: نبا
  • کد کتاب: 68421 - 112/2
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 160,000ریال

برچسب ها: میرحامدحسین‌ هندی, مرتضی نادری, حدیث, حدیث تشبیه, امام علی, اسلام, شیعه, کتاب خلاصه عبقات الانوار