دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خفاش شب

خفاش شب

نویسنده: سیامک گلشیری
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 153
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

زمانی بسیار طولانی در اواسط دهه‌ی هفتاد شمسی، روزنامه‌ها و جراید مختلف ایرانی پر بودند از ماجراهای قتل‌های زنجیره‌ای! البته این قتل‌های زنجیره‌ای با آن قتل‌های زنجیره‌ای مشهور که شاعران، نویسندگان و روشنفکران را هدف گرفته بود فرق داشت و انگار چون قاتل فقط زنان را می‌کشت و نه چند روشنفکر بیچاره را، بیشر در تیررس توجه بود و البته خیلی هم زودتر دستگیر شد و مثل آن یکی قتل‌های زنجیره‌ای پادرهوا باقی نماند!

فرایند دستگیری، بازجویی‌ها و محاکمه‌ی «غلامرضا خوشرو کوران‌کردیه» مشهور به «خفاش شب» به عنوان یکی از مخوف‌ترین ماجراهای جنایی تاریخ ایران تا آن زمان، مدت‌ها خوراک رسانه‌های ایرانی بود و درنهایت هم به جز افشای قتل‌ها، اعترافات و مجازات قاتل، خیلی چیزها ناگفته و ناشنیده باقی ماند و بسیاری از زوایای این ماجرا روشن نشد. «سیامک گلشیری» با کندوکاو در اسناد مختلفی پیرامون این قتل‌ها و زندگی و شخصیت قاتل، رمان «خفاش شب» را نوشته است.

درواقع کنجکاوی‌های شخصی گلشیری او را به ابعاد تازه‌ای این شخصیت رسانده که با مایه‌های داستانی قابل تأمل، کتاب را به یک رمان جنایی – روان‌شناختی تبدیل کرده که جنبه‌های بسیار قوی نقد اجتماعی نیز در آن وجود دارد و همین مشخصه‌ها موجب شده کتاب «خفاش شب» به اثری متفاوت در ژانر خودش بدل شود. 

راه افتاد طرف عقب ماشین چشمش به زن لاغر اندام افتاد که در طرف خودش را باز کرده بود، شنید که داشتند با هم حرف می زدند.

در صندوق عقب را باز کرد.
کفپوش سیاه رنگ را بالا زد.
دستش را برد زیر آن و کنار تایر زاپاس را دست کشید.
دستش به جسم سردی خورد.
انگشت هایش را خیلی آهسته از تیغه پهن پایین آورد و دسته چوبی را گرفت. آن را خیلی آهسته بیرون کشید و برد زیر کاپشنش.
به راست خم شد و چشمش به پاهای زن لاغر اندام افتاد که از ماشین بیرون بود...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات