دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خط آینده

خط آینده

نویسنده: مسعود خیام
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 105
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : نو


مروری بر کتاب 

آیندۀ خط تمام اتوماتیک فارسی؟

گفته‌اند زبان فارسی یکی از بهترین زبان‌های دنیاست و آن را تا حد زبان جهانی بالا نشانده‌اند. شناسایی امکانات بالقوه زبان، کار شعراست و شناساندن امکانات بالفعلش کار ادبا و زبان‌شناسان. بی‌تردید اگر جمیع امکانات زبان فارسی در نظر گرفته شود، از آنجا که هست به مراتب بالاتر خواهد رفت.

اما همان‌اندازه که زبان فارسی خوب و قوی است، خط فارسی بد و ضعیف است. نارسایی‌هایی این خط که بخش‌هایی از آن در این کتاب عنوان شده، چنان است که به نظر می‌رسد عملاً در حال توقف است و تا فلج شدن کاملش راه زیادی باقی نمانده است.

این نخستین کتاب در این زمینه است. در زمان خود سروصدا ایجاد کرد اما در بیست سالی که از چاپ نخست آن می‌گذرد تحولاتی انجام شد و مقالات فراوانی به رشتۀ تحریر در آمد به طوری که برای ورود کامل به مطلب باید آن‌ها را از نظر گذراند. این کتاب را جهت تاریخچه و ورود به مطلب می‌توان پیش از آن مقالات مطالعه کرد.
تقدیم نامۀ کتاب تا حدودی گویای متن است: با احترام به صادق هدایت و مجتبا مینوی، پیش‌آهنگان احساس نیاز به خط تک نمادی چپ نویس.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات