كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خطبه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم ؛ سال دهم هجرت

خطبه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم ؛ سال دهم هجرت

زبان کتاب: فارسی - عربی
تعداد صفحه: 90
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

واقعه غدیر از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام ص) هنگام بازگشت از حجةالوداع ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری در مکانی به نام غدیر خم، امام علی(ع) را ولی و جانشین خود معرفی کرد. حاضران در آن واقعه که بزرگان صحابه نیز در میان‌شان بودند، با امام علی (ع) بیعت کردند.خطبه غدیر سخنرانی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله است که درمحل معروف غدیر خم ایرادشد. دراجتماع پر شور آن روز بیش ازیک صدو بیست هزار نفر حضور داشتند.

کتاب حاضر متن و ترجمه خطبه رسول گرامی اسلام (ص) در غدیر خم سال دهم هجرت می باشد که در آن جانشینی علی (ع) را بیان فرموده و مطالب بسیار مهم دیگری مانند معرفی دوازده امام و معرفی حضرت مهدی (عج) و .... را بیان داشته اند.
در این اثر ماجرای واقعه غدیر به طور مختصر شرح شده و اسناد این خزبه هم جمع آوری شده است.هم چنین برخی آداب روز عید غدیر برای شیعیان بیان شده است.
در چایان کتاب هم زیارت امیرالمؤمنین (ع) در روز غدیر به نقل از سید بن طاووس بیان شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خطبه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم ؛ سال دهم هجرت

  • کد کتاب: 98010 - 201/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: امام علی(ع), تاریخ اسلام, غدیر خم, شیعه, ناریخ شیعه, ولایت, کتاب خطبه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم ؛ سال دهم هجرت