كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
خشم و هیاهو

خشم و هیاهو

نویسنده: ویلیام فاکنر
مترجم: بهمن شعله ور
ناشر: پیروز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 421
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

داستان,حکایت زوال یک خانواده جنوبی در آمریکای ابتدای قرن بیستم است. خانواده ای که بیشتر در گذشته زندگی می کند. خانواده ای که شامل پدر (جیسون کامپسن) مادر (کاولین باسکومپ) سه پسر به نامهای کونتین , جیسون , بنجامین و یک دختر به نام کدی و دایی آنها به نام موری و تعدادی خدمه سیاه پوست است.

کتاب چهار فصل دارد و هر فصل راوی متفاوتی دارد و البته سبک روایی هم متفاوت است. فصل اول از زبان بنجامین (بنجی) بیان می شود. بنجی عقب مانده ذهنی است ...خشم و هیاهو اولین رمان بزرگ ویلیام فاکنر است و به عقیده بسیاری از صاحب‌نظران به عنوان بهترین اثر او شناخته می‌شود که بیشترین نقد و بررسی را در میان آثار فاکنر به خود اختیار داده‌است

خصوصیت تکنیکی برجسته خشم و هیاهو استفاده از چهار نگاه مختلف در روایت فروپاشی خانواده کامپسون است. از ذهن ناتوان بنجی به ذهن وسواسی کونتین و سپس حرکت به ذهن متفاوت و یا بی‌اندازه وسواسی جیسون و در آخر نیز به سوی دنیای عینی دیلسی. به این ترتیب حرکت خواننده را در این رمان، حرکتی از ساده‌لوحی و معصومیت به سوی روشنگری فزاینده می‌یابیم.

جوایزی که این کتاب برنده شده است

جایزه نوبل ادبی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خشم و هیاهو

  • ناشر: پیروز
  • کد کتاب: 96120 - 4/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ویلیام فاکنر, بهمن شعله ور, داستان های کلاسیک, داستان های امریکایی, داستان های آمریکایی, کتاب های نایاب, کتاب خشم و هیاهو