خشم می‌ کشد

خشم می‌ کشد

نویسنده: رد فورد ویلیامز - ویرجینیا ویلیامز
مترجم: میترا کدخدایان - شمس الدین زرین کلک
ناشر: مروارید - فیروزه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

شناخت ستیزه جوئی،برخورد با افراد پرخاشگر،مهارتهایی برای رهایی از خطر..

این کتاب برجسته، راه‌های عملی جالبی را پیشنهاد می‌کند که با به کارگیری آنها می‌توان خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را به نحو چشمگیری کاهش داد. من خواندن،‌ آن را به کلیه بیمارانم توصیه می‌کنم.

دکتر استیون لاک، استاد دانشکده پزشکی هاروارد

در این اثر ارزشمند، دکتر رد فورد ویلیامز و همسرش دکتر ویرجینیا ویلیامز ما را راهنمایی می‌کنند که چگونه از زندان خشم رها شویم و به گستره دلنشین آگاهی، احترام و بخشش قدم بگذاریم.
این کتاب به خواننده امکان می‌دهد تا بتواند بنای زندگی خانوادگی را بر پایه‌های محکم محبت استوار سازد و دوران زندگی خویش را با عشق و گذشت به دور از خشم، بدبینی و ستیزه‌جویی سپری کند. 
دکتر جان موریزنگو در این کتاب جالب و مؤثر دکتر رد فورد ویلیامز، ارتباط مستقیم بین مغز و قلب را به ما نشان می‌دهد. وی معتقد است که خشم می‌تواند مستقیماً به قلب صدمه وارد سازد.

او و همسرش ویرجینیا ویلیامز به خواننده کمک می‌کنند تا مضرات خشم را به خوبی دریابند و پنجره تازه‌ای به روی دنیایی شادتر و سلامت‌تر برای آنان گشوده شود. من خواندن این کتاب را به همه توصیه می‌کنم.

رابرت اورنشتاین
 

کتابی را که در دست مطالعه دارید حاصل تجربه‌ها و تأملات دکتر ردفورد ویلیامز پزشک متخصص بیماری‌های قلبی و همسرش دکتر ویرجینیا ویلیامز متخصص روانپزشکی است. بنابراین اثری است که پیوندهای میان جسم و روح را بر اساس مطالعات علمی و پژوهش‌های روانشناختی مورد بررسی قرار می‌دهد. این زن و شوهر دانشمند همچنین از تحقیقات همکاران و دانشجویان خود نیز بهره برده‌اند. آنها طی سال‌ها زندگی زناشویی تدابیری را که در این کتاب توصیه کرده‌اند خود عملاً به‌کار گرفته‌اند و به نتایج بسیار جالبی درباره کاهش خشم و آثار جانبی جسمی و روانی آن دست یافته‌اند.

در این کتاب از آنچنان خشمی سخن نمی‌گوییم که سبب شود مردم به یکدیگر تیراندازی کنند برای هم چاقو بکشند و یا به همنوعان خود آسیب‌های سهمگین بزنند. بلکه از آن‌گونه خشم بدخلقی و آزاری سخن می‌گوییم که به‌طور عادی در ذهن آدم‌های کاملاً معمولی جریان دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خشم می‌ کشد

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 89154 - 1/0
  • موجودی: در انبار
  • 90,000ریال

برچسب ها: رد فورد ویلیامز, ویرجینیا ویلیامز, میترا کدخدایان, شمس الدین زرین کلک, خشم, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی خشم, خودشناسی, روانشناسی تحلیلی, کتاب خشم می‌ کشد