منو
سبد خرید

خشایارشا ؛ جهان گشای ناکام هخامنشی

خشایارشا ؛ جهان گشای ناکام هخامنشی
-14 %
خشایارشا ؛ جهان گشای ناکام هخامنشی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128662 - 37/5
  • وزن: 0.80kg
515,000 ریال
600,000 ریال

خشایارشا ؛ جهان گشای ناکام هخامنشی

نویسنده: ایمان نوروزی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 256
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سرگذشت نامه ها

خشایارشا بر گستره عظیمی از دنیای باستان فرمانروایی داشت. وی پس از داریوش بزرگ، فرمانروایی بر سرزمین پهناوری را به میراث برد که نژادها و ملل گوناگون در آن حضور داشتند. شش سال نخست پادشاهی وی مملو از حوادثی بود که به نمایش گذرانده کاردانی اوست. وی با فرو نشاندن شورش مصر و بین النهرین توانست نظم و امنیت را بار دیگر به این سرزمین ها بازگرداند.

بعد از کوروش کبیر، مرزهای سیاسی هخامنشیان به غرب و شرق گسترش یافت و هر یک از پادشاهان هخامنشی ادامه‌دهنده سیاست‌های توسعه‌طلبانه پدرانشان بودند. خشایارشا بعد از مرگ پدرش داریوش کبیر به سال ۴۸۶ قبل از میلاد، به دنبال زمین‌گیر شدن سپاه او در دشت‌های وسیع اروپا در تعقیب سکاها و همچنین شکست در جنگ ماراتن، تلاش کرد تا سیاست‌های نیمه‌تمام پدرش را در غرب ادامه دهد و به نحوی آنها را جبران کند. به روایت اسناد و متون تاریخی، او با سپاهی بزرگ به سوی غرب شتافت تا سیاست‌های توسعه‌طلبانه‌اش را به فرجام برساند...

کتاب حاضر به تاریخ ایران عصر خشایارشا می‌پردازد. مولف در این اثر با پیش کشیدن جزئیاتی از دوره خشایارشا قصد دارد ابعاد پیچیده و مبهم این دوره از تاریخ را روشن کند. کتاب "خشایارشا" (جهان‌گشای ناکام هخامنشی) با تصاویر اشیاء و بناهای به‌جا مانده از این عصر، طرح‌ها و نقشه‌های جغرافیایی و سیاسی جهان در دوره باستان و کتاب‌نامه و نمایه همراه است.

کتاب پارسه در این مجموعه به معرفی شخصیت‌های مهم تاریخ ایران و جهان می‌پردازد و جوانب مختلف زندگی ایشان را از لابلای سنگ نگاره‌ها، دست‌نبشته‌ها و اسناد تاریخی در اختیار خوانندگان فارسی زبان قرار می‌دهد.

فهرست

مساله انتخاب جانشین برای داریوش
آماده‌سازی کشور برای بزرگ‌ترین نبردهای تاریخ
مرکز فرماندهی خشایارشا در سارد
ورود به سرزمین‌های یونانی‌نشین
در جبهه یونان
آتن و اسپارت - دو دشمن دیرینه در کنارهم
تشکیل اتحادیه یونانی علیه خشایارشا
نخستین نبردهای دریایی
نبردهای نیروی زمینی خشایارشا
پیشروی به طرف فوکیس
آتن در شعله‌های آتش خشم خشایارشا
بازگشت به میهن
کتیبه‌های خشایارشا
روایت خشایارشا در کتاب استر
خاتمه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات