خرمگس

خرمگس

نویسنده: اتل لیلیان وینیچ
مترجم: حمید کمازان
ناشر: عارف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 349
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب 

وینیچ در این کتاب سیمای انسان‌هایی را مجسم کرده‌است که برای کسب آزادی, استقلال و حقوق اجتماعی خود ست به مبارزه می‌زنند و در این راه از مرگ نیز هراسی ندارند.

«عشق» در این کتاب مقامی ارجمند دارد.نقش اصلی این کتاب آرتور برتن است که یک انگلیسی مقیم در ایتالیا در زمان سلطه اطریشی‌ها بر این کشور است، او پس از شکست عشقی خود دست به یک ماجراجویی بزرگ می‌زند و بعدها دوباره به ایتالیا بازمیگردد و در یک گروه انقلابی به کار مشغول می‌شود.رمان تصویر دقیقی از فعالیتهای سازمان ایتالیای جوان به دست می دهد.زمان رمان مربوط به زمان شکست خوردن ناپلئون و تقسیم ایتالیا به هشت کشور جداگانه..

داستان احساسي و خواندني درباره ي جواني مذهبي به نام آرتور كه بعد از پي بردن به گناه بزرگ و پنهان پدر كشيش خود، دست از دين مي شويد و براثر از دست دادن عشق خود به آدمي خشن و كنجكاو تبديل مي شود. او كه به خاطر نوشتن طنزهاي نيش دار سياسي به خرمگس معروف است، با عضويت در يك گروه انقلابي براي دستيابي به آزادي و حقوق خود در ايتاليا مي جنگد.

پس تا زماني كه من با گروه خاصي از روحانيان، كه حزب اكنون با آن ها روابط خوبي ندارد، سرشاخ هستم، مي توانم حقيقت را هرجور كه اراده كنم بگويم؛ ولي همين كه به سراغ كشيش هاي محبوب كميته بروم، كار خراب مي شود و كميته هم آن را به عنوان يك تاكتيك سياسي، نامطلوب تلقي مي كند… يعني من در اين جا آلت دست حزب هستم. من ممكن است هرجور آدمي باشم؛ ولي دلم نمي خواهد احمق باشم… البته اين را مي فهمم كه بايد از تصميم كميته پيروي كنم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خرمگس

  • ناشر: عارف
  • کد کتاب: 97032 - 87/5
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال

برچسب ها: اتل لیلیان وینیچ, داریوش شاهین, داستان های کلاسیک, داستان های ایتالیایی, داستان های ایرلندی, کتاب های نایاب, کتاب خرمگس