منو
سبد خرید

خرمگس

خرمگس
موجود نمی باشد
خرمگس
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 111898 - 116/6
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 55

خرمگس

نویسنده: اتل لیلیان وینیچ
مترجم: خسرو همایون پور
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 285
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو


مروری بر کتاب

وینیچ در این کتاب سیمای انسان‌هایی را مجسم کرده‌است که برای کسب آزادی, استقلال و حقوق اجتماعی خود دست به مبارزه می‌زنند و در این راه از مرگ نیز هراسی ندارند.«عشق» در این کتاب مقامی ارجمند دارد.نقش اصلی این کتاب آرتور برتن است که یک انگلیسی مقیم در ایتالیا در زمان سلطه اطریشی‌ها بر این کشور است، او پس از شکست عشقی خود دست به یک ماجراجویی بزرگ می‌زند و بعدها دوباره به ایتالیا بازمیگردد و در یک گروه انقلابی به کار مشغول می‌شود.

در رمان خرمگس، فعالیت سازمان «ایتالیای جوان» طی سالیان 30 تا 40 قرن نوزدهم ترسیم شده است. در آن عصر، پس از قلع و قمع ارتش ناپلئون، سراسر ایتالیا به هشت کشور جداگانه تقسیم شد و عملا در اشغال ارتش اتریش بود. رئیس کلیسای کاتولیک، پاپ رم، از اشغالگران اتریشی حمایت می کرد.

ملت ایتالیا نیز در زیر این یوغ دوگانه رنج می برد و ستم می کشید. آغاز وقایع رمان، مربوط به سال 1833 است. ظاهرا همه توجه نویسنده به تصویر کاراکتر قهرمانی یک فرد انقلابی معطوف بوده است. وینیچ، با خلق سیمای یک قهرمان مبارز در عین حال با نیرویی شگرف، نقاب تقدس را از چهره خادمان کلیسا می درد. «آرتور» جوان گمان می برد که کلیسا راهنمای ملت است، اما در برخورد با واقعیات، پوچی این پندار را عمیقا درک می کند. چهره خرمگس درخشان ترین چهره یک مبارز واقعی در سراسر ادبیات جهان است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب