منو
سبد خرید

خرمشهر در جنگ

خرمشهر در جنگ
درحال حاضر موجود نمی باشد
خرمشهر در جنگ
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138728 - 110/6
  • وزن: 0.60kg
  • JAN: 2
0 ریال

خرمشهر در جنگ

به کوشش : محسن رشید , ابوالقاسم حبیبی
ناشر: مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 108
اندازه کتاب: خشتی سلفون - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

اطلس راهنما

مصور  - گلاسه - رنگی

بعد از ظهر 31 شهریور 1359 خرمشهر زیر آتش سنگین ارتش عراق قرار گرفت. انبوهی از آتش خمپاره ها و توپ های دشمن روی شهر. همه غافلگیر شده بودند و حیران. شهر در آتش می سوخت و صدای انفجار لحظه ای قطع نمیشد. طولی نکشید که بیمارستان پر شد از انبوه مجروحان و شهدا. زنان و کودکان و سالخوردگان آواره بیابان ها و جاده ها شدند.

مردم، بخصوص جوانان، روی به مسجد جامع و دیگر پایگاه ها آوردند تا برای مقاومت سازمان دهی شوند. گروه های مقاومت به سرعت شکل گرفت و در محورهای هجوم جنگ و گریز شروع شد. آن طرف توپخانه، تانک، خمپاره انداز، مسلسل های سنگین و قوای زرهی، این طرف تفنگ ام - 1 ، ژ - 3 ، بطری های آتش زا و چند آر پی جی 7. سی و چهار روز مقاومت و تلاش در این وضعیت اگرچه بسیاری از مدافعان خرمشهر را به کام شهادت کشاند ولی دشمن را در دست یابی سریع به اهدافش و اشغال سه روزه خوزستان ناکام گذاشت، هرچند که خرمشهر، خونین شد و به دست دشمن افتاد.

نوزده ماه بعد در حالی که شیوه جنگ انقلابی در میدان های نبرد جاری شده و نتایج درخشانی در آزادسازی آبادان، بستان و غرب شوش و دزفول از آن حاصل شده بود، سرانجام در مهم ترین و بزرگ ترین منطقه اشغالی نیز به اجرا درآمد و در سوم خرداد 1361 رزمندگان با آزاد سازی خرمشهر، به زیارت مزار حماسه سازان مقاومت خرمشهر نایل شدند. اطلس خرمشهر در جنگ مروری است بر حماسه مقاومت و حماسه آزاد سازی خرمشهر.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات