کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
خرده دیکتاتور ها

خرده دیکتاتور ها

نویسنده: آنتونی پولانسکی
مترجم: فیروزه خلعت بری
ناشر: شباویز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 334
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 2

کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

تاریخ اروپای شرقی از سال ۱۹۱۸

تاریخ نه قصه و افسانه است و نه تراوش های بیمارگونه ی مغز وقایع نگار. تاریخ حقیقی آیینه ای است که واقعیت ها را، چنان که هستند، می نمایاند و کامپیوتری است که آن چه را ضبط کرده، بدون افزودن یا کاستن حتی یک حرف در اختیار قرار می دهد.

تاریخ به ما می گوید: چرا هر ملتی چنان است که می بینیم. دیروز چه بوده است و چه گذشته که امروز این چنین شده است. کدام تصمیم درست یا نادرست رهبران و کدامین حرکت بجا یا نابجای ملت سرنوشت امروز را برایشان رقم زده است. یا به زبان ساده، از کجا آمده است و به کجا می رود.

خرده دیکتاتورها تاریخ اروپای شرقی در سال های سرنوشت ساز پس از 1918 میلادی است. سال هایی که رویدادهایش امروز بسیاری را از دیروزشان جدا کرد. برخی استقلال از کف دادند و در پشت پرده ی آهنین به دیگر اقمار اتخاد جمهوری های شوروی پیوستند؛ گروهی، هر چند مستقل، ولی وابسته به ابرقدرت شرق بر جای ماندند، تعدادی وسعت و عظمت دیرین از کفشان رفت و صورت جزیی از کلی که بودند ادامه ی حیات می دهند و سرانجام، شماری هستی یافتند و حیات آغاز کردند.

خرده دیکتاتورها بد و خوب تصمیم ها و شیوه های رفتاری رهبران و ملت های اروپای شرقی را می نمایاند و آیینه عبرتی در برابر چشم همگان قرار می دهد تا شاید لحظه های سرنوشت ساز را دریابند و در تصمیم گیری و گزینش راهی که می خواهند در پیش بگیرند، مرتکب اشتباهی نشوند که عمری پشیمانی به بار آورد.

تاریخ را باید به دقت خواند و پندهایش را به گوش جان شنید تا گذشته بتواند راه ساز آینده شود و شکست های دیروز، پیروزی های فردا را پی ریزی کند.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خرده دیکتاتور ها

  • ناشر: شباویز
  • کد کتاب: 73451 - 84/1
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: آنتونی پولانسکی, فیروزه خلعت بری, تاریخ اروپا, سیاست و حکومت, دیکتاتوری, تاریخ سیاسی اروپا, جامعه شناسی سیاسی, کتاب خرده دیکتاتور ها