كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خرد،عدالت و نوگرایی

خرد ، عدالت و نوگرایی

نویسنده: استیون وایت
مترجم: محمد حریری اکبری
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 324
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

نوگرایی ( مدرنیته ) روانه تاریخی بلند و فراگیری است که در عصر کنونی ، هیچ جامعه ای را گزیر و گریزی از تجربه کردن آن نیست . منتهی شکل های این تجربه ، گونه گون و متفاوت هستند .

علت عمده پیدایی این پدیده به کار بسته دستاوردها و رهیافت های علم در عمل ، به ویژه در تولید بود . اما به تدریج که سرشت گنجایی و کارایی آن روشن گردید ، بسیاری از جوامع آرمانخواهانه به سیر و صیرورت قافله نوگرایی پیوستند .

حتی می توان گفت که توفیق هر جامعه در دستیابی به میزان برتر و بالاتری از این تجربه ، به صورت معیار و محکی برای مقایسه کارآمدی آرمان های راست گرا و چپ گرا درآمد .در حال حاضر مدت ها است که به دلیل فراز آمدن ارتباطات و اطلاعات به عنوان پدیده مسلط دنیای ما ، برکنار ماندن از نوگرایی غیر ممکن می نماید .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خرد،عدالت و نوگرایی

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 66083 - 18/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: استیون وایت, محمد حریری اکبری, مدرنیسم, نوگرایی, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی سیاسی, مدرنیته, کتاب خرد ، عدالت و نوگرایی