كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خرافات وفور در زیارات قبور

خرافات وفور در زیارات قبور

نویسنده: سیدابوالفضل برقعی قمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 267
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

خرافات ضد آیات الهیست         ولی مذهب خرافات را پناهیست
خرافات نیست در دین الهی       ز مذهب باشد این کفر و تباهی

 

خرافات وفور در زیارات قبور کتابی است نوشته سید ابوالفضل برقعی قمی که در ابتدا بدلیل مخالفت جامعه شیعه در ایران بصورت کتاب تایپ دستی در ۳۲۰ صفحه منتشر و در اختیار عده قلیلی قرار گرفت ولی بعلت مخالفت با نویسنده و زندانی شدن وی نسخه‌های کتاب جمع آوری گردید. در این کتاب نویسنده به بطلان زیارت قبور امامان و امام زاده‌ها پرداخته و ساخت زیارتگاه ها و شفاعت را وهن اسلام دانسته‌است. وی این کتاب را با تاثیر از کتاب «زیارت» حیدرعلی قلمداران نوشته‌است.

...یکی از بدعتها که هزاران بدعت دیگر را به همراه خود داشته و بیشتر مردم ما به آن مبتلا گشته و عمر و مال خود را در آن صرف کرده‌اند زیارت قبور و توجه به آن است در این کتاب مؤلف محترم به بیان این بدعتها و خرافات پرداخته‌است.

بسم الله الرَّحمن الرَّحیم

الحمد لله مالک الملک دیّان الدین مجیب الداعین و المضطرین و مغیث المهمومین و صریخ المکروبین و هادی المضلین. و صلّی الله علی رسوله وعلی آله و أصحابه و أتباعه أجمعین. یکی از بدعت‌ها که هزاران بدعت در آن مندرج است و اکثر ملت ما به آن مبتلا و دلخوش گردیده و عمر و اموال خود را در آن صرف کرده‌اند زیارت قبور و توجه به آن است. در موضوع زیارت قبور ابتدا لازم است چند مطلب روشن گردد: اول آنکه [می‌پرسیم] ارواح بزرگان از اولیاء و صلحاء و انبیاء و شهداء آیا در جوف قبر یا در بالای قبر یا در اطراف قبرند؟ و از قبر و زُوَّار قبر باخبرند یا خیر؟

پس از آنکه ثابت شد ارواح از دنیا دور و در عالم برزخ هستند،حال جای این سئوال است که خرافاتیان می گویند مردگان در عالم دیگر باز از حال ما آگاه و عالم هستند و  این صحیح نیست زیرا اولاً زنده بودن ربطی به آگاهی و علم به احوال ما ندارد زیرا لازم نیست هرکس دارای حیات باشد به همه چیز و از همه جا آگاه باشد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خرافات وفور در زیارات قبور

  • کد کتاب: 68592 - 106/8
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیدابوالفضل برقعی قمی, خرافات, خرافات مذهبی, اسلام, شیعه, کتاب خرافات وفور در زیارات قبور