کتاب  نمونه ای از خرافات اجتماع فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات مولف

 نمونه ای از خرافات اجتماع

نویسنده: محمدرضا اسلامی
ناشر : مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 210
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1339 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

خرافات ضد آیات الهیست         ولی مذهب خرافات را پناهیست
خرافات نیست در دین الهی       ز مذهب باشد این کفر و تباهی

 

خرافات جمع خرافه است و به معني حديث باطل و بي اساس است. اصولاً پرورش خرافات و پيدايش اوهام در مغزهاي كوچك بوده و از شخصيت هاي ضعيف و طبقه عوام سرچشمه ميگيرد. و آن عبارت است از آراء و عقايد غيرمنطقي كه به علت بي خردي و ناداني در اجتماعات بشري پيدا مي شود.

خرافات جایگزین رشد و ارتقاء و تعالی بشر است؛ چنان که غلو و زیاده روی در عقیده، جابجا کردن چیزی از جای خود، مایه انحطاط فرهنگ اجتماعی به ویژه در حوزه دینی و وسیله گریز از دین در نسل عقل گرا است.

ساده لوحی و زود باوری برخی افراد نوعی کاستی فکری، کودنی، محافظه کاری غیر عملی دارد. خاستگاه بسیاری از خرافات در گذشته های دور به عوامل و گرایش های اجتماعی و جهل انسان ها از فرآیند اتفاقات و یا راه حل آنها است.

خرافات در بسیاری از مواقع جایگزین روش هایی منطقی است که پایگاه درستی دارند و بدل آن روش محسوب می شوند. به همین دلیل در روانشناسی گفته شده که تمایل به خرافات را هرگز نمی توان از بین برد، چون خرافات بخش جدایی ناپذیر آن دسته از مکانیسم های سازگاری است که بدون آن ها آدمی قادر به ادامه حیات نیست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

نمونه ای از خرافات اجتماع

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 87670 - 106/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمدرضا اسلامی, خرافات, خرافات مذهبی, اسلام, ادیان, خرافه پرستی, جامعه شناسی خرافات, کتاب های نایاب, کتاب  نمونه ای از خرافات اجتماع