كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خدا غم را آفرید ، نصرت را آفرید

خدا غم را آفرید ، نصرت را آفرید

نویسنده: مهدی اخوان لنگرودی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 548
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

نویسنده ، سخن نخستین خود را با نوشته‌ای در باب احوال نصرت رحمانی آغاز می‌کند... : نصرت در این کوتاه مدت عمر که هنوز به بیست نرسیده است، در کوچه‌ها و خیابان‌های غمگین به ناگهان سوگ درختان محکم بن را به چشم می‌بیند .دو دلی او را آمیخته چه چیزها می‌کند که انتظارش نیست ; و این گونه تردد، او را به آن جایی می‌کشاند که نمی‌داند در کدام راستا و در کدامین سوی احساسات و عاطفه‌اش باید بایستد تا خودی بنماید، که شعور عاطفی عشق او را به سوی شادی‌ها و خوشبختی‌های زودگذر سوق می‌دهند که در این پایکوبی‌های لحظه‌ای، به ناگهان، با دیدن و فرو ریختن آن همه سرو و شمشاد، در پیش او، در دنیای جادویی سخن‌ها، دستی به عاطفه آب می‌کشد تا جوانی‌اش از آتش بگوید .

... بدین ترتیب، نگارنده با نثری این گونه زندگی و شعر نصرت رحمانی را بررسی و ارزیابی می‌کند و گاه با شاهد آوردن شعر او خاطر نشان می‌سازد : شعرهای رحمانی انباشته از غم‌ها و تلخکامی‌های کهنه‌ای است که در تمام زندگی با او همسفر بوده‌اند و در همه شعرها و در همه لحظه‌ها چهره آشکاری از خود نشان می‌دهند .پیدایش آنها در شعر از سر تفنن نیست و ریشه در دل خوشی ندیده او دارد .با این احتساب، تفسیر سروده‌های نصرت رحمانی بخش اعظم کتاب است که در لابه‌لای آن، زندگی و اندیشه او مرور می‌شود .در بخش دوم کتاب، گزیده اشعار "نصرت رحمانی "فراهم می‌آید .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خدا غم را آفرید ، نصرت را آفرید

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 37989
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال
  • 105,000ریال

برچسب ها: مهدی اخوان لنگرودی, نصرت رحمانی, شعر فارسی, نقد شعر, کتاب خدا غم را آفرید ، نصرت را آفرید