کتاب خدا در اندیشه فیلسوفان غرب فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب فلسفه و عرفان انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب

خدا در اندیشه فیلسوفان غرب

نویسنده: هانس کونگ
مترجم 
حسن قنبری
ناشر: 
دانشگاه ادیان و مذاهب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 633
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جلد اول

موضوع کتاب پیش رو، بررسی «مفهوم خدا» در فلسفه جدید غرب و اندیشه های فیلسوفان امروزی است. در این اثر ضمن بررسی مفهوم خدا به نکات مهم اندیشه های فلسفی فیلسوفان جدید غرب در این زمینه اشاره شده و اصول و ارکان تفکر آنان و هم چنین دیدگاه های الهی دانان مسیحی و رویکرد انتقادی نویسنده به این تفکرات منعکس گردیده است.

در بخش اول نویسنده به بررسی نسبت بین عقل و ایمان در اندیشه فلاسفه و متألهین مسیحی پرداخته و سپس دلایل وجود خدا از منظری عقلانی در اندیشه های آنان بررسی گردیده است.آن گاه وی به بررسی فهم جدید فلاسفه غرب از خدا پرداخته و چالش های موجود در زمینه الحاد فلاسفه جدید غرب و توهمی اندیشیدن آنان نسبت به خدا به نقد کشیده شده و انکار خداوند توسط برخی از آنان نیز مورد نقادی واقع شده است.

وی در همین راستا به غلبه کردن افکار نهیلیستی فلاسفه ای همچون نیچه پرداخته و دیدگاه های او را در مورد انکار خداوند مورد نقد و ارزیابی قرار داده است. وی در ادامه به مسیحیان در مورد در مورد پیامدهای نهیلیسم هشدار داده و از آنان درخواست نموده است در این زمینه و پیامدهای اخلاقی واجتماعی آن بیشتر تأمل نمایند.  وی معتقد است که اعتقاد به نیست خداانگاری، موجب گسترش بی اعتمادی در بین افراد جامعه به ویژه نسل جوان شده و مبانی فکری و رفتاری جامعه را با بن بست مواجه می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خدا در اندیشه فیلسوفان غرب

  • 450,000ریال

برچسب ها: هانس کونگ, حسن قنبری, خداشناسی, الهیات, فلسفه دین, کتاب خدا در اندیشه فیلسوفان غرب