کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
خدا از دریچه علم

خدا از دریچه علم

نویسنده: حسین وصال
ناشر: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 34
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ کتاب مهر کتابخانه دارد.

 

مروری بر کتاب

بشر با تمام موجودات تفاوت دارد و همیشه نوعی بی‌قراری در او وجود دارد، او اشتهایی سیرناشدنی دارد و همواره گویی در پی چیزی بزرگ‌تر و برتر است. به راستی آن «حقیقتی» که او باید برای رشد خود با آن سازگار باشد چه ماهیتی دارد؟ آیا حتی انسان مدرن و پسامدرن هم نباید به این شناخت برسند که چنین «حقیقتی» در واقع «آغاز» وجود ما و «پایان» تمام کاوش‌هایمان برای رسیدن به هدف می‌باشد و بنابراین، باید مشتاقانه با آن هماهنگ شویم؟

به همین علت بود که سینت آگوستین بعد از سال‌ها رنج و حتی ناامیدی، خالق خود را این‌گونه مورد خطاب قرار داد: «تو ما را برای خودت آفریده‌ای و قلب ما تا زمانی که در تو آرام نگیرد بی‌قرار است.»

تمام اندیشه‌های مذهبی و بخصوص الهیات مسیحی، تحت تأثیر این نشانه‌های جدید به مبارزه طلبیده می‌شوند و همین نشانه‌ها هستند که نوعی فرصت منحصربه‌فرد فراهم می‌کنند تا جستجوی بشر برای یافتن معنا از دل مذهب را با کنکاش او برای درک عقلانی از طریق علم پیوند دهد. با توجه به این تصورات ذهنی و بررسی پیامدهای مهم مذهبیِ دیدگاه‌های علمی است که راه‌های علمی رسیدن به خدا کشف می‌شوند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خدا از دریچه علم

  • 80,000ریال

برچسب ها: حسین وصال, خدا, خداشناسی, فلسفه علمی, الهیات, کتاب های نایاب, کتاب خدا از دریچه علم