كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خدایگان کلودیوس

خدایگان کلودیوس

نویسنده: رابرت گریوز
مترجم: فریدون مجلسی
ناشر: ناهید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 640
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

تیبریوس کلودیوس سزار آگوستوس ژرمانیکوس چهارمین امپراتور روم از دودمان ژولیو-کلودی بود. وی از سنین پایین مشکل لکنت زبان داشت و این از طرف خانواده وی نیز تائید شده بود و دورنمایی برای رسیدن به پست های عمومی برای وی نداشتند. پس از قتل کالیگولا وی تنها بازمانده مرد خانواده بود و به این ترتیب به امپراتوری رسید. کلودیوس تلاش بسیاری کرد ، تا بحران های ایجاد شده از دوره کالیگولا را پایان بخشد. اما اعتماد عمومی مردم نسبت به خاندان ژرمانیکوس کاهش یافته بود . کلودیوس همچنین اقدامات مفیدی را برای گسترش امپراتوری به عمل آورد.
در سال ۴۳ م امپراتور کلودیوس همراه با لژیون های دوم آگوستا ، نهم اسپانیا ، چهاردهم جمینا و بیستم والریا ویکتریکس به بریتانیا حمله کرد. اولین پادگان لژیون بیستم در بریتانیا در منطقه ی کامولودونوم مرکز ایالت ترینووانتس بود ، (در گلوستر ) امروزی بود. کلودیوس توانست کار تصرف بریتانیا را برای روم یکسره کند. رابرت گریوز نویسنده و شاعر انگلیسی در این کتاب زندگی اورا در قالب یک رمان تاریخی ارائه می نماید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خدایگان کلودیوس

  • ناشر: ناهید
  • کد کتاب: 15968
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 405,000ریال

برچسب ها: رابرت گریوز, فریدون مجلسی, داستان های انگلیسی, تاریخ ایتالیا, رمان تاریخی, کتاب خدایگان کلودیوس