منو
سبد خرید

خدایان تشنه اند

خدایان تشنه اند
درحال حاضر موجود نمی باشد
خدایان تشنه اند
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 85702 - 50/2
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 35
0 ریال

خدایان تشنه اند

نویسنده: آناتول فرانس
مترجم: کاظم عمادی
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 264
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

دو نوول مهمی که فرانس در اوایل نویسندگی با هم منتشر کرد، به نام «ژوکاست» و «گربه لاغر»، به اهمیت آثار بعدی او نیست. اما نبوغ خداداد وی در نخستین شاهکار او به نام«گناه سیلوستر بونار»به حد کمال ظاهر گشت و این اثر استاد به عنوان نمونه نثر فصیح و موزون شناخته شد... ». فرانس به همه‌چیز با شک و تردید می‌نگرد؛ اخلاق، علم، عدالت، حقیقت، و حتی علوم و ریاضی. دو خاصیت برجسته‌ای که در همه آثار او جلب نظر می‌کند حس تمسخر و استهزا و حس ترحم و عاطفه اوست...

رمانی مهیب و تکان دهنده ، درباره برخی وقایع بعد ازانقلاب فرانسه میباشد، که در سال ۱۹۱۲ منتشر شده‌است. این رمان سرگذشت انقلابیونی را روایت میکند که پس از رسیدن به قدرت خویی حیوانی به خود میگیرند و به نام آزادی دست به هر جنایتی میزنند.

محور این رمان ، به ماجرای یکی از انقلابیون فرانسوی یا به اصطلاح : یک هم‌شهری پاک پاریسی ، به نام «اواریست گاملن» اختصاص دارد که پس از عضویت در هیأت منصفه دادگاه انقلاب دگردیسی یافته و به موجودی سفاک و خونخوار تبدیل میشود تا جائیکه حتی از صدور حکم اعدام برای خواهرش نیز إبایی ندارد.

بدین ترتیب در این رمان با دست‌مایه قرار دادن داستان مذکور بخشی از تاریخ انقلاب کبیر فرانسه روایت میشود. انقلابی که هر روز بیشتر از روزهای قبل فرزندان خود را بلعید، حتی سران اصلی انقلاب همچون دانتون و روبسپیر از این قاعده مستثنی نبودند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات