کتاب خاک خوب فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات جاویدان

خاک خوب

نویسنده: پرل س.باک
مترجم: داریوش شاهین
ناشر: جاویدان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 525
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

خاک خوب کتاب نخست از رمانی سه گانه، ‌نوشته پرل باک (1892-1973) ، بانوی نویسنده امریکایی و برنده ‌جایزه نوبل ،‌ در 1930 انتشار یافت و ،‌ به دنبال آن،‌ پسران(1932) و خانواده پراکنده(1935) منتشر شد.این نویسنده،‌ که در سه سالگی به چین برده شد و قسمتی از زندگی‌اش را در آنجا گذراند، ‌در خاک خوب، زندگی وانگ لونگ، دهقان فقیر شهرستان آن هوئی، را که در کنار شانگهای واقع است روایت می‌کند.

در این کتاب،‌ عرف و عادات و باورهای دهقانان متوسط چینی را که با فقر و گرسنگی و جنگهای داخلی پیش از انقلاب درگیرند با دقتی واقع‌بینانه توصیف شده است. اما، ‌از ورای شخصیت وانگ لونگ، به ویژه روحیه چینی سر بر می‌آورد.وانگ لونگ به زمین پای‌بند است، ‌زیرا زمین «خون و گوشت هر کس است». او نیز،‌ با استفاده از این ایام آشفته، ‌خود مالکی بزرگ می‌شود.

با این حال،‌ خاک خوب تنها صعود یک دهقان نیست که در ایام کهولت به «گل گلابی» دلفریب دل می‌بازد و موجب ناخشنودی پسرانش می‌شود؛ بلکه این اثر، ‌در عین حالی که رمان است،‌ به ویژه نوشته مستند ارزشمندی است درباره دورانی که وانگ لونگ هنوز فقیر بود و فریاد برداشته بود:

«دیگرچه! پس این وضع هرگز عوض نخواهد شد؟» و به او پاسخ داده بودند: « چرا، ‌رفیق روزی عوض خواهد شد. وقتی که ثروتمندها زیادی ثروتمندند،‌ امکاناتی وجود دارد. و وقتی که فقیرها زیادی فقیرند، ‌امکاناتی وجود دارد.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاک خوب

  • ناشر: جاویدان
  • کد کتاب: 80911 - 102/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پرل س.باک, داریوش شاهین, داستان های چینی, داستان های امریکایی, داستان های کلاسیک, کتاب خاک خوب