كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خاکستری

خاکستری

نویسنده: مهرنوش مزارعی
ناشر: ری را
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 88
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه داستان

... داستان سنگام چند برگی از دفترخاطرات یک خانم ایرانی است که در شرکتی کار می کند و در یکی از جلسات اداری با خانمی هندی به نام شالپا آشنا می شود. او برای شالپا از فیلم هندی دوست داشتنی سنگام می گوید و این که دختر قهرمان داستان نقشی در انتخاب دو مرد داستان نداشته است.

شالپا بر خلاف همسرش سان جی، علاقه چندانی به سینما ندارد ولی به اتفاق همسرش چند فیلم از سینمای پیشرفته ایران به کارگردانی کیارستمی و مخملباف را دیده است. شالپا دو پسر و یک دختر دارد.عکس های بچه های شالپا و شوهرش سان جی روی میز او قرار دارند. سان جی مردی بسیار خوش تیپ و علاقمند به سینما، اسکی و کوهنوردی است. این خانم ایرانی به اتفاق شالپا برای صرف غذا و گپ زدن به رستوران ایرانی می روند. شالپا گیاه خوار است. او یک بار کت و دامن بنفش بسیار شیکی می پوشد و گردن بند بنفشی که شوهرش به او هدیه داده به گردن می اندازد. کَتی همکار دیگر آن ها به این خانم ایرانی می گوید سطح کار شالپا خیلی بالاتر از شغلی است که اکنون در شرکت دارد...

... زن شوهرداری در خیابان است. او باید زودتر به خانه برود و برای شوهرش که از ماموریت برمی گردد شام درست کند. شب گذشته زن نخوابیده چون در خانه نبوده است. مرد دیگری او را دیده (شاید در خیال) و از چشمهایش و اندامش تعریف کرده و بر گردن و صورت او بوسه زده و از فرم زیبای بدنش تعریف کرده است.

او تاکسی می گیرد و به خانه می رود. دوش می گیرد و آرایش می کند تا اطراف دهان و گونه هایش که از بوسه های آن مرد سرخ است دیده نشود. او همیشه دلش می خواسته با شوهرش برای شام بیرون بروند اما شوهرش همیشه خسته بوده. برای همین زن دعوت مرد دیگر را برای شام بیرون پذیرفته است. زن می داند که شوهرش قبلا زنی دیگر را می دیده، او اکنون در این فکر است که همسرش هنوز آن زن را می بیند.

فهرست

سنگام
خاکستری
آن تابستان
قهوه تلخ
بانجی جامپینگ
بریده های نور
فاحشه پیر بار انسینادا
التهاب
دو مرد
خاطره
اسم شوهرم
آرامش
ماهی
دیوید و بوریس
مردی با چمدان هایش
Pick up
غریبه ای در رختخواب من
بخشش

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خاکستری

  • ناشر: ری را
  • کد کتاب: 110227 - 1/1
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال
  • 55,000ریال

برچسب ها: مهرنوش مزارعی, داستان های کوتاه فارسی, کتاب خاکستری