منو
سبد خرید

خانواده نیک اختر

خانواده نیک اختر
درحال حاضر موجود نمی باشد
خانواده نیک اختر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 125893 - 108/7
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 35
0 ریال

خانواده نیک اختر 

نویسنده: ایرج پزشک زاد
ناشر: آبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 156
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 ~ 1380 - دوره چاپ: 8 ~ 1 


مروری بر کتاب 

بدری- الو ببخشید ملیح جون. حرفم نصف کاره ماند. محمود یک کار فوری داشت... آره خلاصه چه فیس و افاده ها فروخت خدا می داند! یادش رفته بابا ننه اش توی یک بالاخانه دو اتاقی ته گمرک می نشستند. همین دختر لیسانسش و دکترش با آن پسر خل و چل خلبانش صبح تا شب توی جوب گل بازی می کردند و پوست هندونه گاز میزدند...

داستان کتاب درباره خانواده مهاجر ایرانی و دارای گرایش سیاسی سلطنت طلب است که میهمانی به نام خان عمو را پذیرایی می‌کنند. بلیط بخت آزمایی خانعمو برنده می‌شود.

خانواده نیک اختر روایت زندگی خانواده‌ای است که بعداز انقلاب در پی تبعیدی خود خواسته به کانادا مهاجرت کرده‌اند. البته این را هیچ وقت به زبان نمی‌آورند ولی با خواندن کتاب و روابط حاکم بر خانواده مهاجرت را خود خواسته می‌بینیم. افراد خانواده را، نیک اختر و همسرش بدری و بچه‌ها فرهاد و فرشته و فاطی که دخترکی روستایی است و با خودشان برده اند مثلن کلفت- و طبق معمول یک خانم بزرگ با گوش‌های سنگین. این خانواده مهمانی هم دارند به نام خان‌عمو که استاد دانشگاه است و از ایران به آن‌جا رفته و موقتن در آن‌جاست و برمی‌گردد. نرمال ترین آدم‌های داستان هم همین خان‌عمو و فاطی هستند.

خانواده نیک اختر چون میلیونها ایرانی دیگر مقیم خارج از کشور ریشه در این‌جا و شاخ و برگ در آن‌جا دارند. این امر در لابلای گفتارشان پیداست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات