دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

خانه و جهان

خانه و جهان

نویسنده: رابیند رانات تاگور
مترجم: زهرا خانلری
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ لبه جلد کتاب رنگ پریدگی دارد

 

مروری بر کتاب 

نی کیل از شاهزادگان و ثروتمندان هندی است که مردی آزاده و آزاد اندیش است . عاشق وطنش است و با هر گونه زورگویی ای مخالف است او می خواهد همسرش را از دنیای سنتی جدا کرده و دنیای جدید را به او نشان دهد . بملا همسر نی کیل زنی که سنتی پرورش یافته و شاید ظرفیت پذیرش روح نی کیل را ندارد . سندیپ مردی که آمده تا هند را تغییر دهد و می گوید حتی در این راه خشونت نیز ایرادی ندارد .

داستان گزارش های مختلف این سه نفر از روند زندگی هست اندیشه های نی کیل ، تمایل همسرش به سندیپ و ..... کتاب تقریبا خوبی بود . در حقیقت من موضوع داستان و مایه های روان شناسیش را خیلی پسندیدم ولی سبک نگارشش به نظرم اصلا قوی و خوب نبود هرچند نمی دونم ترجمه هم توی بدتر شدن این قضیه نقش داشت یا نه .

احساس می کنم که میل دارم بمیرم، با وجود این قلبم هنوز از زندگی می تپد. حتی به نظر نمی آید که مرگ پایان همه چیز باشد. آیا شکایتهای من تا ابد از مرگ ادامه می آید؟ آنچه باید پایان پذیرد در همین زندگی آن را به پایان برسانیم. خدای من همین یک بار مرا ببخش، همین یک بار. از آنچه شما در اختیار من گذارده اید تا از آن ثروتی سازم، نه تنها ثروتی نساخته ام بلکه همه آنها بار سنگینی در زندگی ام شده است. من دیگر نه می توانم مدتها آن را تحمل کنم و نه می توانم آن را زمین بگذارم. ای خالق مطلق چنان کن که صداهای فلوتی که با آن تاکنون مرا مجذوب می کردی بار دیگر بشنوم.

درس بزرگی که از سراسر تاریخ گرفته می شود این است : آنچه می توانم از دیگران به زور بگیرم در واقع به خود من تعلق دارد.اگر مردان این استعداد حیرت انگیز را نداشتند که در رشته هایی که به وسیله ی خودشان بافته می شود گرفتار شوند ، هیچ چیز دیگر نمی توانست آنان را از آزاد بودن محروم کند . چه قدر زندگی آسان می شد اگر انسان با اطرافیانش توافق و هم آهنگی داشت .

ما زن ها هرگز مردان را نخواهیم شناخت . آنان هنگامی که در دنبال کردن کاری مصمم اند هرگز در خرد کردن قلب ها تردیدی به خود راه نمی دهند تا جاده ای را که می خواهند ارابه شان را از آن عبور بدهند ، هموار کنند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات