منو
سبد خرید

خانه های اجاره ای

خانه های اجاره ای
خانه های اجاره ای
درحال حاضر موجود نمی باشد
خانه های اجاره ای
خانه های اجاره ای
خانه های اجاره ای
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112890
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

خانه های اجاره ای

نویسنده: جورج برنارد شاو
مترجم : زاگرس

ناشر: کاویان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 113
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1333 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : 

مروری بر کتاب

نمایش نامه در سه پرده

اسم اصلی کتاب حاضر «خانه‌‏های مرد زن مرده (بیوه‌‏مرد)» است. این کتاب در ردیف نمایشنامه‌‏هایی است که مؤلف آنها را بازی‏های ناشاد یا نامطبوع خوانده است و در وجه تسمیه بازی‏های نامطبوع می‌نویسد:

«علت به خوبی آشکار است. بدون‏‌شک کلیه نمایشنامه‌‏هایی که صمیمانه با انسانیت سروکار دارند می‌‏باید این احساس خودفریبی عظیم را، که رمان وظیفه دارد از آن چاپلوسی کند، جریحه‏‌دار سازند. ولی در اینجا ما نه تنها با جنبه‏‌های تراژدی و کمدی اشخاص و سرنوشت‏ها روبه‏‌رو هستیم بلکه با آن دلهره‌‏های اجتماعی سروکار داریم که از این واقعیت سرچشمه می‌‏گیرند: که یک فرد معمولی و بومی انگلیسی، هر چقدر از لحاظ اخلاقِ خصوصی شریف و خوش‏‌طینت هم باشد، در حالی که بی‌دریغ برای استقرار حکومت عدل و انصاف فریاد می‌زند، اگر ببیند که ممکن است ده شاهی بر یک تومان مالیاتی که نیمی با فشار و نیمی با فریب از او می‌گیرند اضافه می‌شود، در برابر پست‏‌ترین حق‌‏کشی‌ها سکوت می‌کند و چشم خود را فرو می‌بندد. در کتاب خانه‏‌های اجاره‏‌ای من نشان داده‏‌ام که چگونه حرمت طبقه میانه‏‌حال و سخاوت پسران جوان خانواده بر فقر و مسکنت ساکنین کثیف‌‏ترین و مخروبه‏‌ترین محله‌‏های شهر استوار است و از آنجا تغذیه می‌شود، همان‏طور که مگس بر کثافت می‌نشیند و فربه می‌گردد: مطمئنا این تم مطبوعی نیست.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات