كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
خانه مردم و همراهان

خانه مردم و همراهان 

نویسنده: لویی کی یو
مترجم: هادی جامعی
مقدمه: آلبر کامو
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ : 3

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ قسمت پایین جلد رویه کتاب کمی زدگی دارد.

 

مروری بر کتاب

لویی گی یو یکی از نویسندگان پیشرو فرانسوی زبان در اوایل قرن بیستم میلادی بوده است. آلبر کامو او را ستایش بسیار کرده و بر چاپ های آخری یکی دو اثر گیو، مقدمه ای هم نوشته است.

سرانجام پس از بدبختیهای بسیار و کلی سرو کله زدن با این و آن والدینم توانستند ساکن سه اتاق زیرشیروانی کوچکی بشوند که بیرون شهرقرار داشت . خوشبختانه این اتاقهای زیرشیروانی پراز نورو روشنایی بودند . دو تا از آنها که تقریباً آبرومندتربود رو به باغ استاداری بودند و از پنجره هایش می شد درختهای سربه فلک کشیده را دید .

مادر برای ما درباره ی خانه ی مردم صحبت می کرد. خانه ی مردم سالن بزرگی دارد که بچه ها می توانند در آنجا آواز بخوانند و بازی کنند و بزرگترها می توانند کنفرانس بدهند و مراسم جشن را برگزار کنند. سرم از شادی به دوران افتاد با خودم خیال می کردم که انقلاب همین است از شادی در پوست خود نمی گنجیدم و فریاد زدم: انقلاب! ....ک

مونیسم شعاری که بر پرچمش نوشته این است: "نان و بهداشت برای همه" است.با تعریفی که از بشر و بشریت می نماید و هدف و سمبلی که دارد چه توهین عظیمی به مقام انسانیت می نماید! و چه قدر ارزش و استعداد و منزلت انسان را پایین آورده بشریت را تحقیر می کند؟!

پیغمبران وجود انسان را به زمان ازل و مکان لایتناهی رسانده و عرض و طول زمین و آسمان ها را به بشر وعده داده اند. اینها او را به جدود پنجاه شصت سال عمر اسیر کرده  فقط لقمه ی نان و جرعه آبی برایش پیش می آورند. حکایت حکایت همان دهاتی است که چون در عمرش غذایی بهتر از نان و شیره ندیده و با ارزش تر این کالاها در نظرش پیه بوده وقتی رفیقش از او می پرسد شاه با چه سر می تراشد و چه می خورد، می گوید لابد با شیره سر می تراشد و نان و پیه می خورد!!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

خانه مردم و همراهان

  • 300,000ریال

برچسب ها: لویی کی یو, هادی جامعی, داستان های فرانسوی, داستان های فلسفی, اگزیستانسیالیسم, کتاب های نایاب, کتاب خانه مردم و همراهان